powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

29 Niedziela Zwykła - 18.10.2020 R.

ROZPOCZYNAMY TYDZIEŃ MISYJNY
Dzisiejsza ofiary z tacy przeznaczone są na pomoc misjonarzom. Zachęcamy do modlitwy oraz ofiar materialnych i duchowych na rzecz Misji.
  1. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy wczoraj bardzo ofiarnie porządkowali nasz cmentarz grzebalny karczując i wywożąc odrastające drzewa i krzewy. Przypominamy by śmieci wyrzucać do przeznaczonych do tego kontenerów.
  2. We wtorek na Mszę Świętą do Miłosierdzia Bożego zapraszamy mieszkańców osiedla Wichrowe wzgórza czyli ulic: 3 Maja, Chabrowa, Różana, Rumiankowa i Konwaliowa. Przypominamy o wpisywaniu intencji.
  3. We wtorki o godzinie 18.00 w kościele będą odprawiane intencje przyjęte w szpitalu.
  4. We czwartek przypada 561 rocznica powstania naszej parafii oraz liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Są wiec powody do wdzięczności Panu Bogu. Z tej racji serdecznie zapraszamy na różaniec w intencji wszystkich naszych parafian o 17.30 i Mszę Świętą dziękczynną o godz. 18.00.
  5. Pan Jezus tradycyjnie we czwartek zaprasza przez cały dzień, aby z Nim rozmawiać.
  6. Ze względu na zaistniałą sytuację do czasu trwania czerwonej strefy zostają odwołane spotkania przygotowujące do sakramentu I Komunii Świętej i bierzmowania. Prosimy na bieżąco śledzić ogłoszenia.
  7. W kancelarii parafialnej przyjmujemy już kartki z wypominkami. Kartki są do pobrania przy bocznych ołtarzach i na stoliku za ławkami. Nabożeństwa będą odprawiane od wtorku do piątku o godz. 17.00 zaś o godz. 18.00 w intencji osób przypomnianych będzie sprawowana ofiara Mszy Świętej z nieszporami żałobnymi.
  8. W związku ze zbliżającymi się dniami szczególnej pamięci o naszych zmarłych zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Pamiętajmy, że troska o miejsca spoczynku bliskich i innych zmarłych to świadectwo naszej wiary w życie pozagrobowe i wdzięczności tym, którzy już odeszli do Domu Ojca.
  9. W związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych w tzw. „strefie czerwonej” ks. Arcybiskup udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej  osobom przebywającym w takiej strefie w okresie jej obowiązywania. Całą treść komunikatu możemy przeczytać na naszej stronie w zakładce aktualności.
  10. Otrzymaliśmy telefon z policji, pan policjant prosił by uczulić na potrzebę zakrywania ust i nosa. Niniejszym to czynimy.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl