powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

28 Niedziela Zwykła - Dzień Papieski 11.10.2020 r.

 1. W naszej świątyni ostatnio zaistniały dwie zmiany. Nad drzwiami wyjściowymi z nawy głównej zawieszono barokowy ornament, bardzo dobrze komponujący się z całością wystroju. Natomiast przy obrazie Matki Bożej Różańcowej zamontowano dwa reflektory, które oświetlają wizerunek Maryi przed nabożeństwami i podczas czwartkowej adoracji.
 2. We środę obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy o osobach, które na różnych etapach życia dbały o nasz wszechstronny rozwój. Z tej okazji we wtorek zapraszamy wszystkich pracujących i emerytowanych nauczycieli na różaniec o godz.17.30 oraz Mszę Świętą w intencji nauczycieli i wychowawców. Różaniec Święty poprowadzą i oprawę liturgii przygotują pracownicy oświaty.
 3. Ponieważ zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych zapraszamy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 do pracy przy porządkowaniu cmentarza. Prosimy o zabranie pił motorowych, siekier i sekatorów, by usunąć odrastające drzewa i krzewy, przydadzą się również ciągniki z przyczepami. Praca nie będzie długa, ani skomplikowana. Niech każda miejscowość wydeleguje przynajmniej 2 przedstawicieli. Odpowiedzialni za zorganizowanie osób są członkowie Rady Parafialnej oraz sołtysi poszczególnych miejscowości.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz.12.15 poświęcenie różańców uczniów klas III przygotowujących się do I Komunii Św.
 5. Także w niedzielę przypada Święto Św. Łukasza patrona służby zdrowia. W naszym kościele polecamy Bogu Służbę Zdrowia na modlitwie różańcowej o godz. 17.30. Święty Łukasz jest także patronem naszego pana organisty Łukasza Olechno, który tak ofiarnie posługuje w naszej wspólnocie. Ogarnijmy go w tym dniu szczególną pamięcią i modlitwą.
 6. Również w przyszłą niedzielę w Bazylice Archikatedralnej w Białymstoku o godz. 16.30 w czasie Eucharystii zawierzy się Panu Bogu Służbę Zdrowia w szczególnie trudnym okresie epidemii. Zaproszeni są do wspólnej modlitwy wszyscy pracownicy świata medycznego.
 7. W kancelarii parafialnej przyjmujemy już kartki z wypominkami. Kartki są do pobrania przy bocznych ołtarzach i na stoliku za ławkami. Nabożeństwa wspominkowe będą odprawiane od 3 do 6 listopada o godz. 17.00 zaś o godz. 18.00 w intencji osób przypomnianych będzie sprawowana ofiara Mszy Świętej z nieszporami żałobnymi.
 8. Ponieważ z powodu epidemii w kaplicy szpitalnej nie mogą odbywać się nabożeństwa. Dlatego przyjęte intencje Mszy Świętych będą odprawiane we wtorki o godz. 18.00.
 9. Z tyłu za ławkami można pobrać ciekawy październikowy numer czasopisma Drogi Miłosierdzia. W znacznej części poświęcony jest modlitwie różańcowej. Autorzy artykułów zachęcają, by nosić ze sobą różaniec i odmawiać go przy każdej okazji. Polecamy wywiad z Kustoszem Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce na temat aktualnych wydarzeń w Sanktuarium i planów na przyszłość. W nowej rubryce "Powróćmy do Katechizmu" omówiona jest rola modlitwy w życiu chrześcijanina. Dowolną ofiarę za gazetę proszę wrzucić do skarbonki na kwiaty do kościoła, która znajduje się obok czasopism.
 10. Dziś w całej Polsce, przy kościołach, zbierane są ofiary na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia W miarę naszych możliwości dołączmy do tego dzieła swoją cząstkę, wspierając darem materialnym uzdolnioną młodzież, pochodzącą z rodzin dotkniętych ubóstwem i bezrobociem. Przed kościołem ofiary na ten cel będzie zbierała Akcja Katolicka
 11. Przed kościołem młodzież oazowa rozprowadza kalendarz parafialny na rok 2021. Serdecznie zapraszamy do nabycia.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl