powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

27 Niedziela Zwykła 4.10.2020r.

Dzisiejsza taca decyzją papieża Franciszka przeznaczona jest na Stolicę Piotrową w Watykanie jest ona przeniesiona z Uroczystości św. Piotra i Pawła tzw. Świętopietrze.
  1. Dziś o godz. 12,15 na błoniach Jana Pawła II będzie odprawiona Msza Święta polowa w intencji o błogosławieństwo Boże właścicielom i opiekunom wszelkich zwierząt..
  2. Dziś także, miały rozpocząć się w naszej Parafii Misje Święte. Ostatnie były już 11 lat temu. Ale z racji na coronowirusa zostały przełożone na przyszły rok. Ponieważ od soboty znajdujemy się w czerwonej strefie musza być także odwołane zaplanowane na ten tydzień Rekolekcje Eucharystyczne i zaplanowane na przyszłą niedzielę udzielenie Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej. Sakrament Bierzmowania odbędzie się po zakończeniu epidemii na naszym terenie.
  3. Ponieważ od poniedziałku do soboty był przewidziany rekolekcyjny porządek nabożeństw, dlatego informujemy, że Msze Święte zamówione od godz. 8,15 do 11.00 będą odprawiane codziennie o godz. 7.00. Natomiast zaplanowane od godz. 12.15 do 19.30 będą odbywały się o godz. 18.00.
  4. W środę przypada Uroczystość Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. Tradycyjnie, jak co roku istnieje możliwości modlitewnego obejścia wokół ołtarza głównego. Jest to tak zwana modlitwa kolan. Natomiast nie będzie procesji różańcowej wokół kościoła.
  5. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe godz. 17.30. We czwartek Różaniec Święty prowadzą dzieci, zaś w piątek młodzież. Osoby mające daleko do kościoła zachęcamy do modlitwy w swoich miejscowościach i domach rodzinnych.
  6. Przy obu bocznych ołtarzach można ustawiać wypełnione darami Torby Samarytanki w ramach akcji Caritas - „Kromka Chleba dla Sąsiada”.
  7. Dziś po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy na wieczór autorski ucznia ks. Jana Twardowskiego poety związanego z Choroszczą ks. Józefa Dziekońskiego, który nosi pseudonim artystyczny Tomas Wolbos. Usłyszymy także wiersz napisany z okazji 250 lecia naszej parafii.
  8. Z tyłu za ławkami jest do pobrania za darmo kolejny numer czasopisma Dobre Nowiny.
  9. Przed kościołem woluntariusze Caritas zbierają ofiary do puszek na Caritas parafialną. Za tydzień tak jak słyszeliśmy w komunikacie zbiórka przed kościołem do puszek na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl