powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

26 Niedziela Zwykła 27.09.2020r.

Odpust Św. Kandyda. Kazanie wygłosi kaznodzieja ks. Adam Kozikowski Prokurator i Prefekt AWSD w Białymstoku.
 1. Dziś po Mszy Świętej o godz. 18.00. spotkanie organizacyjne dla uczniów klas 8 i absolwentów szkoły podstawowej przed Sakramentem Bierzmowania.
 2. Z tyłu za ławkami po dwóch stronach czeka do pobrania za darmo kolejny numer czasopisma Dobre Nowiny, można wziąć dla siebie i bliskich.
 3. W poniedziałek przypada święto błogosławionego ks. Michała Sopoćki, już po raz kolejny organizowana jest ogólnoświatowa modlitwa: Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast. Jednoczy się z nami i błogosławi w modlitwie papież Franciszek. W Choroszczy będą trzy miejsca modlitwy: przy krzyżu na placu Brodowicza, przy krzyżu na osiedlu Powstania Styczniowego oraz przy Rynku 11 listopada. Wybierzmy wiec punkt, do którego nam najbliżej, by o godz. 15.00 z koronką w ręku i błagać Miłosiernego Pana. Spis wszystkich miast, w których będzie odmawiana koronka jest na naszej stronie internetowej.
 4. We wtorek godz. 18.00 zostanie odprawiona ostatnia w tym roku Msza święta patronalna. Mieszkańcy ulic: Lipowej i Szpitalnej polecać się będą Bogu za pośrednictwem swego opiekuna Świętego Michała Archanioła.
 5. We czwartek wkraczamy w miesiąc październik, poświecony Matce Bożej. O godz. 17.30 zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe. Przy każdej tajemnicy będą odczytywane rozważania. We czwartek Różaniec Święty prowadzą dzieci zaś w piątek młodzież. Osoby mające daleko do kościoła zachęcamy do modlitwy w swoich miejscowościach i domach rodzinnych.
 6. Grono Przyjaciół Seminarium we czwartek o godz. 17.15 poprowadzi Koronkę do Milosierdzia Bożego w intencji powołań.
 7. Również we czwartek zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne połączone ze Mszą Św. z racji na I czwartek. Zaś w piątek do rozpoczęcia obchodzenia I piątków miesiąca. Jeśli zacznie się je obchodzić w październiku to dziewiąty piątek wypadnie przed wakacjami w czerwcu. Zachęcamy, by rodzice z dziećmi, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej obeszły razem I piątki. Jest to również doskonałe przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 8. Bardzo prosimy o dostarczanie do kancelarii parafialnej do najbliższego czwartku adresów osób, które pragną dołączyć do chorych odwiedzanych w pierwsze piątki miesiąca.
 9. W piątek obchodzimy wspomnienie świętych Aniołów Stróżów, warto pamiętać o tych duchach niebieskich, które się nami stale opiekują. Tego dnia szczególnie dziękujmy im za szczególną troskę o nasze zbawienie.
 10. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z racji pierwszej soboty. Matka Boża bardzo prosi o tę modlitwę. Msza Święta o godz. 18.00 następnie wysłuchamy 15-to minutowego rozważania przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i odmówimy cześć różańca świętego.
 11. W przyszłą niedzielę o godz. 12,15 z okazji wspomnienia Św. Franciszka z Asyżu, zostanie odprawiona na błoniach Jana Pawła II Msza Święta polową w intencji o błogosławieństwo Boże właścicielom i opiekunom zwierząt. Zapraszamy dzieci i dorosłych ze swoimi zwierzątkami oraz tradycyjnie hodowców koni, ułanów i miłośników gołębi.
 12. Dziś o godzinie 19.00 w naszym kościele odbędzie się ostatni koncert V Festiwalu Cameralis et Sacralis. Wystąpi kwartet wokalny Cantamen oraz Łukasz Olechno z recitalem organowym.   Natomiast w przyszła niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy na wieczór autorski ucznia ks. Jana Twardowskiego poety związanego z Choroszczą ks. Józefa Dziekońskiego, który nosi pseudonim artystyczny Tomas Wolbos.
 13. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza do wzięcia udziału w kampanii charytatywnej „Torba Samarytanka” prowadzonej w ramach obchodów akcji „Kromka Chleba dla Sąsiada”. Akcja prowadzona jest na rzecz osób ubogich i najbardziej potrzebujących. Aby włączyć się w to dzieło wystarczy po Mszy Świętej pobrać leżące przy obu bocznych ołtarzach torby samarytanki, którą należy wypełnić produktami spożywczymi o długim terminie przydatności, a następnie wypełnioną zwrócić w następną w to samo miejsce. Jest też możliwość dostarczania tych produktów we własnych torbach lub reklamówkach.
 14. Gmina Choroszcz przystępuje do programu pomocy dla najuboższych. Pierwsza dostawa artykułów spożywczych będzie w styczniu. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Miejsko Gminnego Ośrodka pomocy społecznej w Choroszczy.
 15. Dziś przed kościołem zbiegły się dwie zbiórki ofiar. Rodzina z Ukrainy za zgoda białostockiej kurii zbiera ofiary na specjalistyczne leczenie dziecka. Również na tę niedzielę niespodziewanie arcybiskup zarządził zbiórkę do puszek we wszystkich kościołach na pomoc ofiarom pożaru obozu dla uchodźców na greckiej wyspie Lesbos. Na ten cel zbierają ofiary do puszek przed kościołem ministranci. Niech każdy zadecyduje, jaka potrzebę wesprzeć.
 16. W przyszłą niedzielę w ambulansie zaparkowanym na Placu Brodowicza będzie można oddawać krew. Zachęcamy wszystkich do tego daru miłosierdzia.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl