powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

25 Niedziela Zwykła - 20.09.2020r.

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.15 spotkanie uczniów klas III przygotowujących się do I Komunii świętej oraz ich rodziców.
 2. Również w dniu dzisiejszym po Mszy Świętej o godzinie 18.00 spotkanie przygotowujące do bierzmowania uczniów klas 6 i 7.
 3. We wtorek na Mszę Świętą do Miłosierdzia Bożego, zapraszamy szczególnie mieszkańców domów prywatnych przy Alei Niepodległości i ulicach: Armii Krajowej, Wojska Polskiego, Szarych Szeregów, Batalionów Chłopskich i Sarosieka. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji.
 4. We środę o godz. 18.00 mieszkańcy ulicy Branickiego polecać się będą Bogu za pośrednictwem swego patrona Świętego Ojca Pio. Jest on również patronem Strażników Eucharystii, dlatego będą oni tworzyć asystę na tej Mszy Świętej.
 5. Pan Jezus nie chce być sam, dlatego zaprasza, by odwiedzać Go we czwartki a On będzie obdarzać każdego wieloma łaskami.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust Św. Kandyda. Kaznodzieją będzie ks. Adam Kozikowski Prokurator i Prefekt AWSD w Białymstoku.
 7. Za tydzień na Mszy św. o godz. 12.15 zostaną poświecone plecaki i przybory szkolne uczniów pierwszych klas i wszystkich zainteresowanych dzieci.
 8. Informujemy, że przesunięty z powodu koronowirusa Sakrament Bierzmowania dla uczniów klas 8 i absolwentów szkoły podstawowej zostanie udzielony na zakończenie rekolekcji eucharystycznych w niedzielę 11 października o godzinie 18.00. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w przyszłą niedzielę 27 września po Mszy Świętej o godzinie 18.00. Na spotkaniu zostaną omówione wszystkie niezbędne sprawy przed sakramentem bierzmowania, zatem obecność jest obowiązkowa.
 9. Ponieważ wiele osób odchodzi z tego świata bez sakramentów, dlatego przypominamy rodzinom, że jest to bardzo poważne zaniedbanie duchowe. Wychodząc naprzeciw osobom chorym i w podeszłym wieku, staramy się objąć systematyczną opieką duszpasterską wszystkich obłożnie chorych naszej parafii, będziemy ich odwiedzać w każdy pierwszy piątek miesiąca, od października do czerwca. Wówczas każdy będzie mógł obejść dziewięć pierwszych piątków miesiąca. Prosimy o dostarczanie do kancelarii adresów osób, które jeszcze nie są odwiedzane przez kapłanów a pragną korzystać z tej posługi.
 10. Dziś przed kościołem są zbierane podpisy pod obywatelskim projektem Stop LGBT, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”. Są to marsze w czasie, których dochodzi do licznych profanacji i walki z religia katolicką, a propaguje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcje dzieci przez gejów i lesbijki. Polscy biskupi wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z ideologii LGBT, projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu tej ideologii w naszej Ojczyźnie. Jest istotne by jak najwięcej osób podpisało się pod projektem. Przed kościołem są ustawione trzy stoliki, przy których można złożyć podpis. Bardzo zachęcamy do zaangażowanie się w tę akcję.
 11. Zapraszamy na drugi koncert V Festiwalu Cameralis et Sacralis. Dziś w naszym kościele o godz. 19,00 wystąpią artystki z Warszawy, Dorota Całek - sopran oraz Urszula Nowakowska - harfa. Wstęp wolny, zapraszamy serdecznie.
 12.  
 13. Dziś przed kościołem ministranci zbierają do puszek ofiary na KUL i Centrum Pastoralno - Katechetyczne w Białymstoku.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl