powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

24 Niedziela Zwykła 13.09.2020

 1. Bardzo prosimy, by dziś po Mszach Świętych odebrać resztę koszy ze święta dziękczynienia. Czekają pod klonami obok kaplicy dominikańskiej. Natomiast w zakrystii osoby, które niosły dary mogą odebrać pamiątkowe zdjęcia. Duża fotografia z tej uroczystości jest w przedsionku kościoła.
 2. Informujemy, że przesunięty z powodu koronowirusa Sakrament Bierzmowania dla uczniów klas 8 i absolwentów szkoły podstawowej zostanie udzielony na zakończenie rekolekcji eucharystycznych w niedzielę 11 października o godzinie 18.00. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 27 września po Mszy Świętej o godzinie 18.00. Na spotkaniu zostaną omówione wszystkie niezbędne sprawy przed sakramentem bierzmowania, zatem obecność jest obowiązkowa.
 3. Jutro święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00.
 4. We wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców ulic: Piaskowej i Kościukowskiej. Zachęcamy do wpisywaniu swych intencji.
 5. Także we wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rady Duszpasterskiej naszej parafii. Zapraszamy przedstawicieli wszystkich wspólnot i stowarzyszeń.
 6. We czwartek Pan Jezus zaprasza na spotkanie podczas całodziennej adoracji.
 7. Również we czwartek 17 września przypada 81 rocznica agresji sowieckiej na naszą Ojczyznę, modlimy się o błogosławieństwo Boże dla Polski i pokój na świecie.
 8. W piątek przygada święto świętego Stanisława Kostki, Patrona Polski. Tego dnia po Mszy Świętej o godzinie 18.00 ks. Kamil zaprasza na bardzo ważne spotkanie  rodziców dzieci i młodzieży będącej w naszej oazie jak również rodziców ministrantów. Spotkanie nie będzie długie, ale jest niezbędne by omówić bardzo ważne kwestie na początku roku formacyjnego.
 9.  
 10. Za tydzień na Mszy św. o godz. 12.15 spotkanie uczniów klas III przygotowujących się do I Komunii świętej oraz ich rodziców.
 11. Również w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 18.00 spotkanie przygotowujące do bierzmowania uczniów klas 6 i 7
 12. Spotkanie modlitewno-formacyjne zolatorek i zolatorów Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej oraz odpowiedzialnych za inne grupy różańcowe odbędzie się w sobotę, 19 września o godz. 10.00 w Katedrze białostockiej.
 13. Z tyłu za ławkami można pobrać bardzo ciekawy wrześniowy numer czasopisma Drogi Miłosierdzia. Poświęcony Patronowi Miasta Białegostoku, ks. Michałowi Sopoćce.  Uwaga! Do każdego egzemplarza miesięcznika dołączona jest płyta z audiobookiem z jego "Wspomnieniami". Jest to 10-godzinne nagranie tekstu osobistych zapisków ks. Sopoćki czytanych przez znanego aktora Adama Woronowicza. Dowolną ofiarę proszę wrzucić do skarbonki na kwiaty do kościoła, która znajduje się obok czasopism.
 14. Za tydzień przed kościołem będą zbierane podpisy pod projektem zmian w Ustawie - Prawo o Zgromadzeniach. Celem inicjatywy Fundacji Życie i Rodzina jest wprowadzenie zakazu tzw. parad równości organizowanych przez LGBT. Prosi o zaangażowanie się w tę akcję i o zabranie dowodów, bowiem potrzebny jest numer PESEL. 
 15. Zapraszamy na koncerty V Festiwalu Cameralis et Sacralis. Odbędą się one w trzy kolejne niedziele września tj. 13.IX, 20.IX i 27.IX o godzinie 19:00 w naszym kościele. Dziś na koncercie inauguracyjnym będzie można usłyszeć zespół BiOACOUSTIC w składzie akordeon, skrzypce, gitara klasyczna i kontrabas. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.
 16.  
 17. Dziś przed kościołem członkowie Rycerstwa Niepokalanej zbierają do puszek ofiary na Grób Pański w Jerozolimie. Zbiórka ta jest przełożona decyzją papieża Franciszka z Wielkiego Piątku tego roku.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl