powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

23 Niedziela Zwykła 6.09.2020

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Kurię Metropolitalną Białostocką
 1. Gratulujemy wszystkim, zaangażowanym w przygotowanie Parafialnego Święta Dziękczynienia. Ten dzień nabrał charakteru dzieła miłosierdzia, świętując wspieraliśmy białostockie hospicjum dla dorosłych. Pan dyrektor Tadeusz Borowski serdecznie dziękuje, bowiem wraz z towarzyszący mu lekarzami z hospicjum zebrali niebagatelną sumę 10 888 zł. Była to piękna i podniosła uroczystość. Na naszej stronie internetowej możemy obejrzeć wiele zdjęć z tej uroczystości oraz wspaniałego koncertu orkiestry Viktoria. Jednocześnie bardzo prosimy by już dziś bezpośrednio po Mszy Świętej odebrać ustawione pod klonami obok Kaplicy Dominikańskiej kosze oraz tace poszczególnych delegacji.
 2. Tak jak ogłaszaliśmy wcześniej zaszła potrzeba w uporządkowaniu pochówków na naszym cmentarzu grzebalnym. Obecnie przy wcześniejszym wykupieniu miejsca na pochówek trzeba będzie podpisać umowę, która zawiera miedzy innymi następujące zobowiązania: Kupujący zobowiązuje się do wykonania w przeciągu najbliższych sześciu miesięcy, nagrobka i zadbania, aby teren wokół grobu wyglądał schludnie. W przypadku niewywiązania się z niniejszej umowy i nie wybudowanie nagrobka będzie wyznaczone kolejne wolne miejsce w danej alejce, na której obecnie dokonuje się pochowków. Oczywiście na razie 10 pierwszych grobów na nowej alejce wyznaczy czas śmierci kolejnych parafian. Jednocześnie przypominamy, że zlatały jeszcze dwa miesiące na budowę nagrobków na wykupionych wcześniej miejscach w przeciwnym wypadku lokalizacje zostaną przesunięte na nowe miejsca.
 3. Dziś o godz. 17.25 wspólna modlitwa Kół Żywego Różańca naszej parafii z opiekunem ks. Cezarym.
 4. Jutro rozpoczynamy kolejny cykl comiesięcznych Mszy Świętych pierwszo - poniedziałkowych O rozwój życia duchowego w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Oprawę tej Eucharystii przygotowuje Rada Parafialna, która zamówiła w tym miesiącu Mszę Świętą. Bezpośrednio po Eucharystii odbędzie się powakacyjne spotkanie Rady Parafialnej. Obecność obowiązkowa, bowiem mamy zadecydować w wielu ważnych sprawach.
 5. Ks. Marcin zaprasza wolontariuszy Parafialnej Caritas, jak również wszystkie osoby, które chciałyby do niej należeć i służyć swoją pomocą potrzebującym, na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się jutro, czyli w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
 6. We wtorek przypada Święto Narodzenia NMP. Poświecenie ziarna siewnego na Mszach Świętych o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Po wieczornej Eucharystii mieszkańcy miejscowości Dzikie zabiorą wykonany przez nich wieniec dożynkowy.
 7. Zapraszamy do nawiedzania naszego kościoła we czwartki, kiedy to Pan Jezus w sposób szczególny czeka na nas przez cały dzień i zachęca: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Mt 11, 28.
 8. W miniony piątek swoją formację rozpoczął Ruch Światło Życie. To wspólnota, która pomaga w pogłębianiu relacji z Panem Bogiem i budowaniu nowych więzi przyjaźni międzyludzkich. Zapraszamy wszystkich oazowiczów a także osoby, które chciałyby wstąpić. Dolna granica wieku to 4 klasa SP.
 9. W sobotę o godzinie 9.00 spotkanie rozpoczynające formację ministrantów. Ks. Kamil prosi, aby ministranci razem z rodzicami podjęli decyzję w jakim dniu w ciągu tygodnia będą pełnili swój tygodniowy dyżur, ministranci mieszkający w Choroszczy proszeni są w pierwszym rzędzie o podjęcie dyżuru na mszach porannych. Możliwość dyżuru jest w każdy dzień od poniedziałku do soboty o 7.00 i 18.00 oprócz wieczornej mszy piątkowej ,kiedy dyżur pełni asysta.
 10.  
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.15 spotkanie chłopców chcących dołączyć do grona ministrantów razem z rodzicami. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych od 4 klasy szkoły podstawowej.
 12. Dziś w ambulansie na Błoniach JPII można honorowo oddawać krew.
 13. Z tyłu za ławkami po dwóch stronach do pobrania za darmo kolejny ciekawy numer czasopisma Dobre Nowiny, można wziąć dla siebie i bliskich.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl