powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

Parafialne Święto Dziękczynienia 22 Niedziela Zwykła - 30.08.2020r.

Dziś gościmy wśród nas znanego nam dobrze ks. Sebastiana Suma i pana doktora Tadeusza Borowskiego założyciela i dyrektora białostockiego hospicjum. To piękne i bardzo potrzebne dzieło pragniemy dziś w dniu święta dziękczynienia wspierać.
 1. Dziś o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele wyjątkowy koncert. Usłyszymy Orkiestrę Koncertową „Victoria” z udziałem solistów Opery Narodowej i artystów scen warszawskich. Koncert ma charakter jubileuszowy, ponieważ odbędzie się z okazji 250-lecia konsekracji naszego kościoła. Serdecznie wszystkich zapraszamy i pamiętajmy o maseczkach.
 2. W wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Jak w każdym dobrym dziele potrzebne jest Boże błogosławieństwo, tym bardzie, że nadchodzący rok nie będzie łatwy. Z racji na koronowirusa nie ma uroczystych mszy świętych szkolnych. Starajmy się rozpocząć ten rok z czystym sercem, korzystajmy w przeciągu całego tygodnia z Sakramentu Pojednania. Przez cały tydzień na mszach świętych wieczornych przynajmniej dwóch kapłanów będzie spowiadać.
 3. Również we wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców miejscowości Ruszczany, bowiem w tym roku nie było u nich mszy świętej patronalnej. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji.
 4. Także we wtorek 1 września o godz. 10.30 odbędą się miejskie obchody 81 rocznica wybuchu II wojny światowej połączone z poświeceniem zrewitalizowanego Placu Doktora Brodowicza w Choroszczy.
 5. Z racji pierwszego czwartku miesiąca o godz. 17.30 Grono Przyjaciół Seminarium wraz z naszym klerykiem Danielem poprowadzi Koronkę do Milosierdzia Bożego. Natomiast o godz. 18.00 uroczysta Msza Święta z nieszporami Eucharystycznymi.
 6. W piątek zachęcamy do rozpoczęcia obchodzenia I piątków miesiąca w ramach nabożeństwa wynagradzającego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Kapłani spowiadają od godz. 17,30.
 7. Także w piątek swoją formację rozpoczyna Ruch Światło-Życie. To wspólnota, która pomaga w pogłębianiu relacji z Panem Bogiem i budowaniu nowych więzi przyjaźni międzyludzkich. Zapraszamy wszystkich oazowiczów a także osoby, które chciałyby wstąpić. Dolna granica wieku to 4 klasa SP.
 8. W sobotę, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z racji pierwszej soboty. Matka Boża bardzo prosi o tę modlitwę. Msza Święta o godz. 18.00 następnie wysłuchamy 15-to minutowego rozważania przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i odmówimy cześć różańca świętego.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.30 odbędzie się Procesja Eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Również od następnej niedzieli wznawiamy po przerwie wakacyjnej Msze Święte szkolne dla dzieci o godz. 12.15 Przypominamy, że jest to specjalna Eucharystia dla najmłodszych, niech rodzice zatroszczą się o to, by przyprowadzać na nią swe pociechy.
 10. Za tydzień o godz. 17.25 wspólna modlitwa Kół Żywego Różańca naszej parafii z opiekunem ks. Cezarym.
 11. Za tydzień w ambulansie na Błoniach JPII można będzie honorowo oddawać krew.
 12. Prosimy o zachowanie obostrzeń sanitarnych szczególnie o zasłanianie ust i nosa zwłaszcza w przestrzeniach zamkniętych a wiec i w kościele. Niektóre osoby obawia się wchodzić do świątyni, kiedy inni nie mają maseczek. Jest to szczególnie ważne, podczas niedzielnych i świątecznych uroczystości.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl