powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

21 Niedziela Zwykła - 23.08.2020r.

  1. Dzisiejsza niedziela jest w naszej parafii Dniem Solidarności z mieszkańcami Bejrutu. We wtorek dnia 4 sierpnia br. cały świat obiegły wstrząsające relacje z Bejrutu, w którym doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. W porcie zniszczony został m.in. magazyn zaopatrujący Liban w zboże. Przepadła jedna czwarta zapasów, co natychmiast wpłynęło na podwyżkę cen żywności. Wybuch pochłonął około 200 ofiar, są tysiące rannych i poszkodowanych, 300 tys. ludzi zostało bez dachu nad głową, konieczna jest też odbudowa m.in. zniszczonych szpitali. Dlatego woluntariusze Caritas przed kościołem zbierają datki na fundusz pomocowy prowadzony przez Caritas Polska.
  2. W tym tygodniu o godz. 18.00 odbędą się cztery Msze Święte patronalne. W poniedziałek mieszkańcy koloni Kościuki i Szyszkowizny modlić się za pośrednictwem swej patronki św. Faustyny Kowalskiej. We środę osoby zamieszkałe przy ulicach Słonecznej i Sienkiewicza polecać się będą wstawiennictwu Matki Bożej Częstochowskiej. We czwartek mieszkańcy dawnych Nowosiółk a obecnie ul. Dzikiej, Łąkowej, Podleśnej, Warszawskiej i kol. Żółtki orędować będą do Boga za pośrednictwem Św. Moniki. Natomiast w piątek osoby zamieszkałe przy ulicach: Ogrodowej, Szkolnej i Rynku 11 listopada będą polecać Panu Bogu swoje sprawy za wstawiennictwem Św. Augustyna.
  3. We środę przypada 26 sierpnia, czyli Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Naszego Narodu. Ponieważ nie wszyscy mogli w tym roku udać się na Jasna Górę, warto wiec w tym dniu polecić się szczególnej opiece Matki Bożej. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7.00, 9.30 lub 18.00.
  4. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.00 obchodzić będziemy Parafialne Święto Dziękczynienia. Będzie to doskonała okazja do wyrażenia Panu Bogu wdzięczności za troskę nad nami i wszelką opiekę. Prosimy, by zwyczajem lat ubiegłych nie zabrakło delegacji z poszczególnych miejscowości. W naszej parafii funkcjonuje 36 rejonów duszpasterskich, które wybrały swych patronów. Niechże wiec każdy rejon przygotuje 3 osobowe reprezentacje z dowolnymi symbolicznymi darami. Jeśli to możliwe to prosimy o różnego rodzaju przetwory, które przydadzą się na rekolekcje i odpusty tak liczne w naszej parafii. Delegacje 3 osobowe zapisują się na zapleczu kościoła, do godziny 10.30 aby ustali kolejność procesji z darami w czasie Eucharystii i zapowiedzieć poszczególne grupy. Symboliczne dary będą niesione w procesji na początku Eucharystii w porządku alfabetycznym. W tym roku zaprosiliśmy misjonarza z Kuby ks. Rafała Januszewskiego. Niestety z racji na epidemie nie może on dotrzeć do Europy.
  5. Dlatego w tym roku wspieramy Białostockie Hospicjum prowadzone przez doktora Tadeusza Borowskiego. Wiemy jak wiele osób również z naszej parafii spędza tam ostatnie dni życia. Kaznodzieją będzie znany nam dobrze ks. Sebastian Sum. Oczywiście z racji na epidemie nie będzie w tym roku Pikniku Rodzinnego wiec nie przygotowujemy ciast i innych produktów spożywczych.
  6. Natomiast wieczorem czeka nas innego rodzaju atrakcja. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 zaprezentuje się naszym kościele znana w całej Polsce Orkiestra Koncertowa „Victoria” z udziałem solistów z Teatru Wielkiego w Warszawie. Warto wiec wieczorem pojawić się po raz drugi w kościele.
  7. Białostocka Caritas, jak co roku zaprasza do włączenia się w akcję. "Tornister pełen uśmiechów" w tym roku nie ma gotowych tornistrów do pobrania. Wszyscy chętni mogą do końca sierpnia przygotować tzw. „wyprawkę szkolną” czyli tornister oraz przybory szkolne (np. zeszyty, długopisy, artykuły plastyczne itp.) Następnie do końca sierpnia dostarczyć do kościoła i składać jak co roku przy bocznych ołtarzach. Można również dokonać wpłaty na konto białostockiej Caritas z dopiskiem „Tornister”. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na zakup dodatkowych laptopów do nauki zdalnej dla dzieci z rodzin potrzebujących lub uzupełnienie tradycyjnych wyprawek.
  8. W tym roku z racji koronowirusa nie ma pieszej pielgrzymki do Krypna. Niemniej zachęcamy by prywatnie w gronie rodziny bądź przyjaciół w dowolnym terminie udać się pieszo do Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl