powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

19 Niedziela Zwykła Odpust Świętego Dominika - 9.08. 2020 r.

Kaznodzieją odpustowym jest znany w naszej diecezji rekolekcjonista ks. prałat Stanisław Hołodok wieloletni rektor AWSD
  1. W tym tygodniu godz. 18.00 odbędą się dwie msze święte patronalne. We wtorek mieszkańcy ulic: Paderewskiego, Karpińskiego, Leśnej, Sosnowej i ulicy Mickiewicza od ulicy 3 maja do końca będą polecać się opiece świętej Filomeny. Natomiast w piątek świętego Maksymiliana Kolbe będą prosić o wstawiennictwo u Boga osoby zamieszkałe w blokach przy Alei Niepodległości.
  2. W sobotę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP porządek Mszy Św. niedzielny, jako, że jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Bukiety takie przynosi się na pamiątkę odnalezienia przez, Apostołów w grobie Maryi w miejscu ciała, pięknych kwiatów lilii. W tradycji katolickiej bukiety i wianki trzymano przez cały rok, wierzono, że chronią od nieszczęścia, choroby i wylądowań atmosferycznych. Starajmy się wiec zgodnie z tą piękną tradycją przygotować oryginalne wiązanki, by po poświeceniu pozostały w naszych domach i otaczały błogosławieństwem przez cały najbliższy rok.
  3. Również w sobotę w Katedrze Białostockiej o godz. 14.00 celebrowana będzie Msza Święta połączona z obrzędem poświęcenia tegorocznych plonów. W tym roku naszą parafię na tej uroczystości będą reprezentować mieszkańcy Dzikie i Kolonii Dzikie. Te miejscowosci przygotują piękny wieniec, który od rana będzie gościł w naszym kościele a następnie zostanie przewieziony do katedry. W przyszłym roku wieniec przygotują mieszkańcy Gajownik, jako że obowiązuje porządek alfabetyczny.
  4. Tradycyjne 15 sierpnia w dniu Wojska Polskiego i setnej rocznicy Cudu nad Wisłą o godz. 18.00 modlimy się za naszą kochaną Ojczyznę, zapraszamy poczty sztandarowe. Po Mszy Świętej serdecznie zapraszamy na spotkanie religijno - patriotyczne w miejscu potocznie zwanym „Szubienicą”. Będziemy tam wspominać rodaków, którzy na tych terenach w minionych wiekach walczyli o wolność Ojczyzny - również naszą wolność, jesteśmy zobowiązani do długu wdzięczności. Po Mszy Świętej będzie podstawiony na błoniach Jana Pawła II autobus, który przewiezie zainteresowanych na miejsce pamięci.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl