powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

18 Niedziela Zwykła - 2.08.2020 r.

Dziś przeżywamy Odpust Matki Bożej Anielskiej. Kazania głosi ks. doktor Marian Strankowski rektor Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Przez cały dzień można uzyskać odpust zupełny tzw. ”Porciunkuli”. Warunki uzyskania odpustu to stan łaski, przystąpienie do Komunii świętej. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na KUL i Centrum Formacji Pastoralno – Katechetycznej
  1. Dziś z racji odpustu tradycyjnie można zamówić po nabożeństwie przy ołtarzu Matki Bożej Anielskiej Msze św. składkowe do Matki Bożej w dowolnych intencjach.
  2. W tym tygodniu godz. 18.00 odbędą się dwie msze święte patronalne. W poniedziałek mieszkańcy ulic ks. Pieściuka i Mickiewicza do ul. 3 maja będą polecać się będą opiece Matki Bożej Anielskiej. Natomiast w sobotę św. Dominika będą prosić o wstawiennictwo u Boga rodziny zamieszkałe przy ul. Dominikańskiej i Zamkowej.
  3. We wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców miejscowości Żółtki. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji.
  4. Również we wtorek przypada wspomnienie obowiązkowe św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.
  5. We czwartek przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.00, 9, 30 i 18.00.
  6. Przypominamy, że w każdy czwartek przez cały dzień czeka na nas w kościele Pan Jezus ukryty w Najświętszym Sakramencie i zachęca: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Nie bądźmy obojętni na to zaproszenie.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Kapłani spowiadają od godz. 17.30.
  8. W przyszłą niedzielę obchodzimy odpust Św. Dominika w tym roku kaznodzieją będzie znany rekolekcjonista ks. dr Stanisław Hołodok.
  9. Z tyłu za ławkami można pobrać bardzo ciekawy wakacyjny czyli dwumiesięczny numer czasopisma Drogi Miłosierdzia. Dowolna ofiarę proszę wrzucić do skarbonki na kwiaty do kościoła.
  10. Także dziś na Błoniach Jana Pawła II od godz. 9.00 do 13.30 jest zaparkowany ambulans krwiodawców. Serdecznie zapraszamy do podzielenia sie cząstką siebie z potrzebującymi.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl