powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

Odpust Parafialny narodzenia św. Jana Chrzciciela 21 czerwca 2020 r.

Dziś przeżywamy główny odpust naszej parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Oraz drugi etap świętowania jubileuszu 250 lat konsekracji naszego kościoła kaznodzieją jest historyk sztuki ks. prof. Jan Nieciecki największy znawca postaci i działalności hetmana Jana Klemensa Branickiego, fundatora naszego kościoła.
Dziś można zdobyć odpust zupełny niezbędny jest stan łaski.
  1. Dziś o godz. 12. 15 uroczystą Mszę świętą będzie celebrował biskup Henryk Ciereszko i dokona obrzędu przyjęcia do wspólnoty nowego Strażnika Eucharystii.
  2. W tym tygodniu odbędą się w naszym kościele trzy Msze święte patronalne. W poniedziałek o godz. 18.00 mieszkańcy „Osiedle Gaj”, czyli ulic: Sarniej, Bobrowej, Lisiej, Torfowej, Żwirowej, Zielonej i Kolonii Gaj polecać się będą opiece św. Józefa. We środę o wstawiennictwo św. Jana Chrzciciela będą prosić rodziny zamieszkałe przy ul. Białostockiej i części ul. Kościuszki. Natomiast w sobotę wyjątkowo o godz. 19.00, bowiem o 18.00 jest msza ślubna, mieszkańcy Kościuk będą polecać się opiece Najświętszej Maryj Panny Nieustającej Pomocy.
  3. We wtorek na Msze Świętą składkową do Bożego Miłosierdzia zapraszamy mieszkańców miejscowości Rogówek z koloniami i Majątek Rogowo. Zachęcamy do wpisywania swych intencji.
  4. W najbliższą piątek przypada Dzień Ojca, niech nasza wdzięczna miłość wyrazi się w serdecznych gestach i modlitwie.
  5. Z przyczyn obiektywnych Orkiestra Koncertowa „Victoria” z udziałem solistów z Teatru Wielkiego w Warszawie zaprezentuje się w naszej parafii w czasie święta dziękczynienia, czyli w ostatnią niedzielę sierpnia.
  6. Z tyłu za ławkami do pobrania ostatnie numery czasopisma Drogi Miłosierdzia. Dowolne ofiary proszę wrzucać do skarbonki na kwiaty.
  7. Dziś przed kościołem młodzież rozprowadza symboliczne pamiątki jubileuszowe. Magnesy ze zdjęciem naszego kościoła. Cena dobrowolna. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie działalności dzieci i młodzieży Ruchu Światło - Życie oraz ministrantów naszej parafii.
  8. Także dziś przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i Centrum Pastoralno Katechetyczne w Białymstoku.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl