powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

11 niedziela zwykła 14.06.2020 r.

  1. Do najbliższego czwartku każdego wieczoru zapraszamy na piękne Nieszpory Eucharystyczne z procesją wokół kościoła, które rozpoczynają się o godz. 17.30. We czwartek po całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu na zakończenie Oktawy Bożego Ciała tradycyjne udzielane będzie błogosławieństwo dzieci oraz wianków. Serdecznie zapraszamy rodziców ze swymi pociechami po błogosławieństwie dzieci tradycyjne otrzymają przed kościołem cukierki.
  2. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze wzglądu na uroczystość nie obowiązuje w ten piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W sobotę przypada wspomnienie obowiązkowe Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  4. Również w sobotę na godz. 18, 00 zapraszamy mieszkańców miejscowości Dzikie i Kolonii Dzikie na Msze świętą patronalną. Orędowniczką tych miejscowości jest św. Elżbietę, matka św. Jana Chrzciciela. Z racji na pandemię Msze święte patronalne odbywają się w tym roku w kościele parafialnym.
  5. Tradycyjnie w najbliższą niedzielę świętujemy główny odpust naszej parafii Narodziny św. Jana Chrzciciela. W tym roku kazania rekolekcyjne wygłosi historyk sztuki ks. prof. Jan Nieciecki. Jest to największy znawca postaci i działalności hetmana Jana Klemensa Branickiego, fundatora naszego kościoła. Dlatego w czasie odpustu przeżywać będziemy druga odsłonę jubileusz 250 lat konsekracji naszej świątyni. Mszę świętą o godz. 12, 15 odprawi biskup Henryk Ciereszko. Tego dnia można będzie zdobyć odpust zupełny.
  6. Wieczorem o godz. 19.00 jako zwieńczenie odpustu, odbędzie się w naszej 250 - letniej świątyni Koncert Jubileuszowy. Z bogatym programem zaprezentuje się Orkiestra Koncertowa „Victoria” z udziałem solistów z Teatru Wielkiego w Warszawie.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl