powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Najświętszej Trójcy 7 czerwca 2020 r.

 1. W bieżącym roku prace remontowe koncentrują się na naszym cmentarzu grzebalnym. Dobiega końca kapitalny remont kaplicy i bramy cmentarnej, zostało przeniesione ogrodzenie cmentarza od strony wschodniej. Kolejną pracą będzie wypełnienie ziemią całej dolina na nowym cmentarzu i podniesienie poziomu drogi gruntowej od strony południowej. Osoby przybywające na naszą nekropolię chwałą porządek panujący na cmentarzu, ale, aby tak było nadal potrzebna jest wzajemna troska. Niestety zaczął się wkradać pewien bałagan. Cześć osób wykupuje miejsca na cmentarzu za swego życia, chociaż miejsc na groby z pewnością nikomu nie zabraknie. Oczywiście można zatroszczyć się wcześniej o miejsce spoczynku. Problem w tym, że po wykupieniu nie stawiają nagrobków w bieżącej kolejności, tak jak się umawialiśmy. Na skutek tego procederu początek nowej alejki wygląda jak dziąsło, w którym powybijano zęby. Wiadomo też, że już kilka rodzin, które wykupiły miejsca czeka na lepszą według nich lokalizację, by zając miejsce na początku nowej alejki. Tak być nie może! Śmierć jest najbardziej demokratyczna i ona wyznacza miejsca. Dlatego na nowej alejce dziesięć pierwszych miejsc będzie wyznaczonych przez kolejność zgonów a dopiero dalej stanowiska będą mieli ci, którzy zamiast na bieżąco zajmować miejsca czekali na początek alejki. Można by zażartować: Osoby, które chcą być na pierwsze na nowej alejce niech w danym czasie umierają! Jednocześnie te rodziny, które zajęły miejsca na początku ostatniej alejki, a nie wybudowały nagrobków mają czas do końca sierpnia w przeciwnym razie pochowamy tam osoby zmarłe we wrześniu a ich miejsce pochówku będzie przeniesiony na najbliższe wolne miejsce na alejce.
 2. Dziś o godz. 12, 15 i 14.00 odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej klas: IIIA i IIIC. Natomiast we czwartek o godz. 12,15 i 14.00 uroczystość I Komunii Świętej będą miały dzieci z klas IIID i IIIB. Na te msze święte zapraszamy tylko osoby związane z dziećmi przystępującymi do I komunii świętej. Prosimy by pozostali parafianie korzystali z innych godzin mszy świętych.
 3. Tegoroczne bierzmowanie zostało przeniesione na niedzielę 11 października. Tego dnia będą kończyły się tygodniowe Misje Święte prowadzone przez ojców redemptorystów. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej ma udzielić bp Henryk Ciereszko.
 4. Od jutra zapraszamy dzieci na Biały Tydzień po I Komunii świętej i jednocześnie tradycyjnie nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 17.45.
 5. Wracają wtorkowe Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego. W najbliższy wtorek zapraszamy szczególnie mieszkańców Topilca i Zawad z koloniami.
 6. We środę o godz. 16.30 odbędzie się sakrament pokuty dzieci z klasy IIID i uczących się poza Choroszczą a przystępujących do I komunii świętej i ich rodziców. Natomiast na godzinę 19.00 zapraszamy do spowiedzi dzieci z rodzicami z klasy IIIB.
 7. We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte będą; o godz. 7.00, następnie uroczysta z procesją Uwaga! o godz. 9.00 a nie o 9.30 oraz wieczorem o godz.18.00. W tym roku z racji na pandemię odbywać się ona będzie wyjątkowo na terenie wokół naszego kościoła. Ponieważ otoczenie jest nagłośnione nabożeństwo będzie słyszalne zarówno w kościele jak i z każdej strony na zewnątrz świątyni. Starsze osoby mogą pozostać w ławkach kościelnych jednocześnie uczestnicząc duchowo w procesji. Piękny ołtarz przygotuje Akcja Katolicka. Miejmy nadzieje, że jak zawsze procesja zakończy się przed nadchodzącą burzą.
 8. Uwaga! Msza święta za śp. Andrzeja Mazurczyka, która miała się odbyć na Boże Ciało o godz. 11.00 zostanie odprawiona tego dnia o godz. 18.00.
 9. Od piątku spotykamy się o godz. 17.30 na pięknych Nieszporach Eucharystycznych i procesji z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
 10. Wracają także msze święte patronalne, ale pamiętajmy ze w tym roku w związku z wirusem odbywać się one będą w kościele o godz. 18.00. W najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców Sienkiewicz, których patronem jest św. Antoni z Padwy.
 11. Dziś w ambulansie zaparkowanym na Błoniach JPII w godz. 9.00 do 13,30 można będzie honorowo oddawać krew.
 12. Także dziś o godz. 17.15 wspólna modlitwa różańcowa Kół Żywego Różańca.
 13. Na stolikach za ławkami do pobrania za darmo nowy numer gazety „Dobre Nowiny”

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl