powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

Niedziela ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO 31 maja 2020 r.

W dniu dzisiejszym za odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny, będąc w stanie łaski i przyjmując Komunię Św.
 1. Arcybiskup Metropolita Białostocki oznajmia, że z dniem 25 maja wygasła dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zniesienie limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach daje możliwość udziału w liturgii wiernym z zachowaniem jednak dystansu i obowiązku zakrywania ust i nosa. Arcybiskup zachęcam gorąco wszystkich wiernych do ponownego podjęcia regularnego uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i unikania grzechu ciężkiego związanego z jej opuszczaniem. Dyspensę na okres do końca czerwca br. Jest przedłużona tylko dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura), bądź przebywających w kwarantannie.
 2. Arcybiskup przypominam, że przestrzeń wirtualna nie może zastąpić rzeczywistego uczestnictwa we Mszy św., a jest sposobem przetrwania w postawie pragnienia większego dobra, jakie daje realne bycie we wzajemnej wspólnocie miłości i sakramentów. Należy, więc uczynić wszystko, co możliwe, aby wierni korzystali z Mszy św. i innych sakramentów, również w dni powszednie.
 3. W przyszłą niedzielę 7 czerwca kończy się czas Komunii świętej Wielkanocnej Do godnego przyjęcia niezbędny jest stan łaski. Na co dzień nie ma dużej liczby osób zaś w konfesjonałach są folie, należy wiec pojednać się z Panem Bogiem.
 4. Jutro Święto NMP Matki Kościoła Msze Św. o godz. 7.00, i 18.00. W tym dniu tradycyjnie o godz. 9.30 jest odprawiana Msza Św. na cmentarzu grzebalnym. Ofiara z tacy będzie przeznaczona na Msze Św. za zmarłych pogrzebanych na naszym cmentarzu.
 5. Jutro także przypada pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 Msza Święta o rozwój życia duchowego zamówiona przez Strażników Eucharystii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane będzie codziennie o godz. 17.40
 7. We środę, 3 czerwca imieniny obchodzi ks. Leszek, proboszcz naszej parafii, dlatego o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji dostojnego solenizanta. Pamiętajmy również w osobistych modlitwach o ks. proboszczu.
 8. W każdy czwartek Pan Jezus czeka na nas obecny w Najświętszym Sakramencie. Chce nam pomoc w pokonywaniu trudów pielgrzymki przez życie. Nie bądźmy obojętni na Jego zaproszenie. Kościół jest otwarty od rana do wieczora.
 9. We czwartek przypada Dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Tego dnia wszyscy księża naszej diecezji gromadzą się na wspólnej modlitwie w Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce. Dlatego we czwartek po południu kancelaria naszej parafii nie będzie czynna. Natomiast o godz. 18.00 odprawiona będzie Msza Święta z nieszporami eucharystycznymi.
 10. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 11. W tym tygodniu odbędą się obowiązkowe próby wszystkich dzieci wraz z rodzicami przygotowujące do uroczystości pierwszej komunii świętej. Wszystkie spotkania będą o godzinie 19.00. Porządek jest następujący. W poniedziałek próba klasy IIIA we wtorek IIIC we środę IIID zaś w piątek IIIB
 12. W sobotę o godz. 9.00 odbędzie się sakrament pokuty dzieci z klasy IIIA przystępujących do I komunii świętej i ich rodziców. Natomiast na godzinę 10.30 zapraszamy dzieci i rodziców z klasy IIIC.
 13. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w tym dniu o godz. 12, 15 i 14.00 odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej klasy IIIA i IIIC. Z racji na epidemię rodzice z dziećmi gromadzą się na swoich ławkach w kościele, nie ma spotkania przed świątynią. Na te msze święte zapraszamy tylko osoby związane z dziećmi przystępującymi do I komunii świętej. Prosimy by w przyszłą niedziele pozostali parafianie korzystali z pozostałych godzin mszy świętych.
 14. W przyszłą niedziele w ambulansie zaparkowanym na Błoniach JPII w godz. 9.00 do 13,30 można będzie honorowo oddawać krew.
 15. Również w przyszłą niedziele o godz. 17.15 wspólna modlitwa różańcowa Kół Żywego Różańca.
 16. Na stolikach za ławkami do pobrania za darmo nowy numer ciekawej gazety „Dobre Nowiny”

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl