powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

Wniebowstąpienie Pańskie 24 maja 2020 r.

Jubileusz 250 lat konsekracji kościoła Kazania głosi ks. prałat Tadeusz Kasabuła
  1. Dziś o godz. 12.15 Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki odprawi mszę świętą dziękczynną w koncelebrze księży pochodzących z naszej parafii. Kapłanów jest dwunastu, ale w związku z epidemia pięciu nie może przybyć.
  2. We wtorek przepada Dzień Matki. Dlatego o godz. 18.00 sprawowana będzie msza święta w intencji wszystkich matek, zarówno żyjących jak i tych, które odeszły już do Boga. Serdecznie zachęcamy do modlitwy w tej pięknej intencji.
  3. W każdy czwartek Pan Jezus czeka na nas obecny w Najświętszym Sakramencie. Chce nam pomoc w pokonywaniu trudów pielgrzymki przez życie. Nie bądźmy obojętni na Jego zaproszenie. Kościół jest otwarty od rana do wieczora.
  4. W sobotę o godz. 18.00 sprawowana będzie uroczysta msza święta w Wigilię Zesłania Ducha Świętego bezpośrednio po niej odbędzie się czuwanie zakończone rozlosowaniem przez wszystkich uczestników tekstów Pisma świętego. Intencja Eucharystii - O Odnowienie Darów Ducha Świętego dla wszystkich parafian. Zapraszamy wszystkich do tej pięknej modlitwy.
  5. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godz. 12.15 zostanie odprawiona Eucharystia w rocznicę I komunii świętej. Zachęcamy dzieci, które rok temu przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa do obecności na tej Mszy Świętej.
  6. Podajemy termin tegorocznych I komunii świętych. Z racji na pandemię odbędą się one w czterech turach. W niedziele 7 czerwca o godz. 12.15 i o godz. 14.00 oraz 4 dni później we czwartek w Uroczystość Bożego Ciała w tych samych godzinach. Każda rodzina wraz z dzieckiem przystępującym do I komunii świętej zajmie jedną ławkę. Rodziny oddzielać będzie ławka wolna, czyli wszyscy siadają, na co drugiej ławce. Bardzo prosimy by inne osoby nie przychodziły w tych godzinach do kościoła. Najbliżsi goście gromadzą się w nawach bocznych z tyłu i na zewnątrz kościoła. Dyrekcja i wychowawcy w ławkach z miedzy nawami.
  7. Ponieważ wiele osób już dawno nie przyjmowało komunii świętej zachęcamy do przychodzenia do spowiedzi w dzień powszedni, kiedy jest mniej osób. Przypominamy, że do 7 czerwca powinniśmy przyjąć Komunię św. wielkanocną, do godnego przyjęcia niezbędny jest stan łaski. W konfesjonałach są folie ochronne. Każdy może zająć dogodne miejsce i skorzystać z sakramentu pokuty.
  8. O początku czerwca wracają msze święte patronalne poszczególnych rejonów duszpasterskich, ale wszystkie będą odprawiane o godz. 18.00 w naszym kościele, bez późniejszego poczęstunku. Podobnie 0 zakończeniu oktawy Bożego Ciała przywracamy wtorkowe msze święte do Miłosierdzia Bożego.
  9. Przed kościołem przy dwóch stolikach młodzież rozprowadza symboliczne pamiątki jubileuszowe. Magnesy ze zdjęciem naszego kościoła. Cena dobrowolna. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie działalności dzieci i młodzieży Ruchu Światło - Życie oraz ministrantów naszej parafii.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl