powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Wielkanocna 17 maja 2020r.

 1. Nowe rozporządzenia pozwalają na zwiększenie ilości wiernych. Obecnie w naszym kościele może przebywać równocześnie 95 osób. Oczywiście o wiele więcej znajdować się może wokół świątyni na nagłośnionym terenie.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 12,15 będziemy świętować 250 lat konsekracji naszego kościoła. Mszę świętą dziękczynną odprawi Abp Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki w koncelebrze wszystkich księży pochodzących z naszej parafii. Kazania będzie głosił dawny nasz wikariusz a obecnie sławny historyk ks. dr Tadeusz Kasabuła. Z racji na epidemię nie będzie festynu i rekonstrukcji bitwy warszawskiej planowanej na tą okazję. Jednak to, co najważniejsze się odbędzie.
 3. Ponieważ wiele osób już dawno nie przyjmowało komunii świętej zachęcamy do przychodzenia do kościoła w dzień powszedni rano bądź wieczorem. Przypominamy, że do 7 czerwca powinniśmy przyjąć Komunię św. wielkanocną, a to godnego przyjęcia niezbędny jest stan łaski. Na co dzień nie ma dużej liczby osób. W konfesjonałach są folie ochronne. Każdy może zająć dogodne sobie miejsce i skorzystać z sakramentu pokuty.
 4. O początku czerwca wracają msze święte patronalne poszczególnych rejonów duszpasterskich, ale wszystkie będą odprawiane o godz. 18.00 w naszym kościele, bez późniejszego poczęstunku. Podobnie przywracamy wtorkowe msze święte do Miłosierdzia Bożego.
 5. Serdecznie zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe o godz. 17.35. zachęcamy do pozostawania na mszy świętej, by przyjmować w Komunii Świętej Pana Jezusa, który chce nas umacniać na ten trudny czas.
 6. Dziękujemy za wszelkie ofiary przekazywane na konto parafii i obecnie na tacę aby zadośćuczynić za okres kiedy garstka wiernych mogła uczęszczać do kościoła.
 7. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w najbliższy poniedziałek o godz. 18:00 widowisko muzyczne pt. "Santo subito – Prorok naszych czasów", podczas którego zaprezentowane zostaną utwory przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert został zrealizowany na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Zachęcamy do oglądania.
 8. Pan Jezus zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie we czwartek. Tradycyjnie będzie czekał ukryty w białej Hostii przez cały dzień do mszy świętej wieczornej. Nie przegapmy tej szczególnej okazji.
 9. W piątek po nabożeństwie majowym rozpocznie się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Uczestnicząc w niej można uzyskać odpust zupełny.
 10. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które po zimowej przerwie ustawiały gazony i sadziły kwiaty wokół kościoła i w ogrodzie Matki Bożej. Jednocześnie we wtorek po wieczornej mszy świętej zapraszamy do kaplicy dominikańskiej przedstawicieli tych wspólnot, które tak jak w ubiegłym roku chciałyby dbać o kwiaty na terenie wokół naszej świątyni.
 11. Z tyłu za ławkami czeka do pobrania majowy numer „Dróg Miłosierdzia”, Tematem przewodnim czasopisma jest obchodzona w tym miesiącu 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Polecamy świadectwo naszego Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, który w czasie pontyfikatu Papieża Polaka studiował i pracował w Rzymie. Polecamy materiały dotyczące praktykowania wiary w czasie epidemii oraz świadectwo misjonarza z Kuby z tego trudnego czasu. Do Kurii za to czasopismo mamy wpłacić po 3 złote, ale do skarbonki na kwiaty za ławkami można wrzucić dowolną ofiarę.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl