powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 12 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Klara, Lech, Julian

Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkanocna 10 maja 2020 r.

  1. Serdecznie zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe o godz. 17.35. zachęcamy do pozostawania na mszy świętej, by przyjmować w Komunii Świętej Pana Jezusa, który chce nas umacniać na ten trudny czas.
  2. Papież Franciszek zachęca do codziennej modlitwy różańcowej w gronie rodziny. Jest tak wiele ważnych intencji, które warto polecać Panu Bogu każdy dziesiątek może być ofiarowany w innej intencji. Ze względu na panującą suszę prosimy o modlitwę o tak bardzo potrzebny deszcz.
  3. Ponieważ wiele osób już dawno nie przyjmowało komunii świętej zachęcamy do przychodzenia do kościoła w dzień powszedni rano bądź wieczorem. Przypominamy, że do 7 czerwca powinniśmy przyjąć Komunię św. wielkanocną, a to godnego przyjęcia niezbędny jest stan łaski. Na co dzień nie ma dużej liczby osób. Każdy może zająć dogodne sobie miejsce i skorzystać z sakramentu pokuty.
  4. Pan Jezus zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie we czwartek. Tradycyjnie będzie czekał ukryty w białej Hostii przez cały dzień do mszy świętej wieczornej. Nie przegapmy tej szczególnej okazji.
  5. Papież Franciszek prosi, aby najbliższy czwartek 14 maja był dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Gorąco zachęcamy, aby jak najwięcej osób podjęło tę inicjatywę.
  6. W piątek pożegnamy diakona Piotra Dzierzgowskiego, który od początku Wielkiego Postu ubogacał swoją obecnością naszą wspólnotę parafialną. 30 maja dk. Piotr otrzyma świecenia kapłańskie a następnego dnia odprawi w kościele św. Wojciecha w Białymstoku Mszę Świętą prymicyjną. Życzymy mu świętości i wielu łask bożych na kapłańskiej drodze powołania.
  7. W sobotę przypada Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski. Ponieważ w naszej parafii są relikwie tego wielkiego świętego na Mszach Świętych; porannej i wieczornej będzie można otrzymać błogosławieństwo tymi relikwiami.
  8. Spotkanie rodziców w sprawie terminu i formy tegorocznej pierwszej komunii świętej odbędzie za tydzień w niedziele 17 maja, bezpośrednio po mszy świętej o godz., 12.15. Niech każda z rodzin wydeleguje na to spotkanie jednego przedstawiciela, aby nie było w kościele zbyt wielu osób.
  9. Na stoliku za ławkami do pobrania za darmo nowy numer ciekawej gazety „Dobre Nowiny” a w zakrystii można nabyć najnowszy numer czasopisma Miłujcie się

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl