powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Miłosierdzia Bożego 19 kwietnia 2020r.

O Uroczystość Miłosierdzia Bożego, Pan Jezus powiedział: "Kto w tym dniu będzie w stanie łaski i przyjmie Komunię świętą, dostąpi odpuszczenia wszystkich kar doczesnych i win". Zatem Święto Miłosierdzia i przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej obdarza nas tym dobrem, jakie daje Chrzest Święty. Zachęcamy do skorzystania z tego szczególnego daru Bożego miłosierdzia.
  1. Dziś z racji Uroczystości Miłosierdzia Bożego zapraszamy o godz. 15.00 do kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o przemianę serc, nawrócenie i miłosierdzie dla świata.
  2. Nowe rozporządzenia pozwalają na zwiększenie ilości wiernych uczestniczących w zgromadzeniach liturgicznych. Ponieważ nasza świątynia ma całkowitą powierzchnie 952 metry kwadratowe, dlatego zgodnie z przepisami mogą w niej przebywać równocześnie 63 osoby. Oczywiście o wiele więcej może gromadzić się na terenie wokół kościoła, który jest nagłośniony. Uczestnicy nabożeństw mają obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowania odpowiedniej odległości (min. 2 m). Obowiązek ten nie dotyczy duchownych sprawujący kult religijny. Oczywiście zachowanie odległości nie dotyczy także małżeństw bądź rodzin, bo i tak w domu te osoby przebywają obok siebie. Ze szczegółowymi rozporządzeniami arcybiskupa możemy zapoznać się na naszej stronie internetowej w dziale aktualności.
  3. Do końca maja zawieszamy w naszej parafii msze święte do Miłosierdzia Bożego, na które zapraszaliśmy poszczególne rejony duszpasterskie, oraz msze święte patronalne. Termin I Komunii Świętej prawdopodobnie nie ulegnie zmianie, bo jak wiemy dotyczy to dopiero 7 czerwca. Ponieważ rzeczywistość jest bardzo dynamiczna więcej będziemy wiedzieli w połowie maja. Być może uroczystość pierwszo komunijna będzie rozdzielona w tym dniu na kilka mszy świętych.
  4. Ponieważ z pewnością Pan Bóg daje nam znaki przez te wydarzenia zachęcamy do codziennej gorliwej modlitwy rodzinnej różańcowej w domach o nawrócenie i miłosierdzie dla świata.
  5. Kapłani służą spowiedzią na codziennych mszach świętych rano i wieczorem oraz w dni powszednie w Godzinie Miłosierdzia od 15.00 do 16.00. Korzystajmy z tego daru miłosierdzia póki mamy czas. Komunia Święta będzie udzielana, co pół godziny. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie podczas Godziny Miłosierdzia, oraz we czwartek przez cały dzień. Chciejmy towarzyszyć Jezusowi, który czeka na nas i zapewnia: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążenie jesteście a Ja was pokrzepię”
  6. Na stoliku za ławkami do pobrania za darmo gazeta „Dobre Nowiny”

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl