powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej 5.04.2020 r.

 1. W poniedziałek o godz. 18.00 msza święta o rozkrzewienie wiary naszej parafii zamówiona przez wspólnoty Domowego Kościoła.
 2. Dzisiaj rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, zachęcamy do duchowego przeżywania tego świętego czasu, bowiem Wielki Czwartek, Piątek i Sobota to trzy najważniejsze dni roku. Z tej racji w czasie Tridum Paschalnego kancelaria parafialna nie będzie czynna.
 3. Nie odkładajmy pojednania z Panem Bogiem. Kapłani służą spowiedzią od poniedziałku do środy: na Mszy Świętej o godz. 7.00, w Godzinie Miłosierdzia od 15.00 do 16.00, na Mszy Świętej o godz. 18.00. W Wielki Czwartek przez cały dzień podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu. Komunia Święta będzie udzielana, co pół godziny. W Wielki Piątek w czasie adoracji Grobu Pańskiego od godz. 16.00 do 19.00. W Wielka Sobotę w czasie adoracji Grobu Pańskiego od godz.10.00 do 15.00. Zachowujmy odpowiednie odległość i miedzy sobą przed konfesjonałem i przystępując do Komunii Świętej.
 4. W Wielki Czwartek, który jest pamiątką ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00 odbędzie się Msza Święta Wieczerzy Pańskiej.
  W Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy Świętej o godz. 15.00 Nabożeństwo Męki Pańskiej, od 16.00 do godz. 19.00 zachęcamy do prywatnej adoracji Jezusa w Grobie. Wielki Piątek po nabożeństwach będą śpiewane Gorzkie Żale. Rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.
  W Wielki Piątek obowiązuje post, natomiast w sobotę zachęcamy do abstynencji od pokarmów mięsnych.
  W Wielką Sobotę o godz. 9.00 Uroczysta Godzina Czytań i Jutrznia prowadzona przez młodzież. Z racji na epidemię w tym roku nie ma świecenie pokarmów na stół wielkanocny. Na naszej stronie internetowej jest umieszczona do wydruku modlitwa poświecenia pokarmów której ma dokonać ojciec rodziny. Od godz. 10.00 będzie możliwość nawiedzenia Grobu Pana Jezusa. Kapłan będzie wówczas dyżurować w konfesjonale do godz. 15.00 by udzielać sakramentu miłosierdzia.
  Wieczorem o godz. 18.00 Msza Św. Wigilii Paschalnej. W tym roku nie ma święcenia wody w jednym dużym pojemniku, każdy przynosi w swojej butelce i w ten sposób dokona się błogosławieństwo. Z soboty na Wielką Niedzielę nie ma czuwanie przy Grobie Pańskim. Rezurekcja o godz. 6.00, nie będzie Mszy Św. o godz. 8.00
 5. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pana Jezusa; Zawady i Topilec – 150zl, Rycerstwo Niepokalanej – 140zł, KŻR matek modlących się za swoje dzieci, KŻR św. Rity i Krwiodawcy po 100zl. Dziękujemy również za wszystkie ofiary anonimowe składane w cichości serca do skarbony za ławkami.
 6. Przy obu bocznych ołtarzach, są do nabycia świece - paschaliki Caritas, których możemy użyć do udekorowania stołu wielkanocnego; dochód z ich sprzedaży - Caritas przeznaczy na pomoc osobom potrzebującym.
 7. Dziś na placu Brodowicza w godz. od 9.00 do 13.00 pobieranie krwi. W związku z epidemia potrzebna jest każda grupa. Będą zachowane wszelkie środki ostrożności.
 8. Na naszej stronie internetowej jest link do wydania elektronicznego kwietniowego numeru miesięcznika „Drogi Miłosierdzia”

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl