powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

V niedziela Wielkiego Postu 29. III. 2020r.

 1. W przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej w rubryce aktualności możemy zapoznać się z najnowszymi zarządzeniami arcybiskupa na czas wielkiego tygodnia, o świeceniu pokarmów, spowiedzi, obchodach Wielkanocy i pogrzebach.
 2. W uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny zawierzyliśmy naszą parafię Niepokalanemu Sercu Maryi. Ponieważ nie wszyscy to uczynili, zachęcamy, by ten akt powierzania się Matce Bożej dokonać we własnych domach. W tym szczególnym czasie warto być w stanie łaski i zawierzyć się opiece Matki Bożej. Akt Zawierzenia umieszczony jest na naszej stronie internetowej w aktualnościach w dwóch wersjach: dla rodzin i dla osób samotnych. Można go wydrukować. Pozostanie do pobrania w aktualnościach na stronie internetowej parafii do czasu ustania epidemii.
 3. Przeżywamy nadzwyczajny czas. Pan Bóg przez wydarzenia przemawia do nas. Nie sposób korzystać z normalnych form duszpasterstwa. Nie mogą się odbyć tradycyjne Rekolekcje Wielkopostne. Cały ten czas potraktujmy, jako rekolekcje. Korzystajmy z rekolekcji w telewizji, radiu bądź w internecie. Msze święte zamówione w dniach rekolekcyjnych o godz. 8.15, 9.30 i 11.00 będą odprawiane każdego dnia o godz. 7.00 zaś kolejne trzy Msze święte z godz. 12.15, 18.00 i 19.30 o godz. 18.00
 4. Nie odkładajmy pojednania z Panem Bogiem. Kapłani służą spowiedzią
  • na Mszy Świętej o godz. 7.00
  • w Godzinie Miłosierdzia od 15.00 do 16.00
  • na Mszy Świętej o godz. 18.00.
  • we czwartek przez cały dzień podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu oczywiście, jeśli zajdzie taka potrzeba będziemy spowiadać do skutku.
  Zachowujmy odpowiednie odległość i miedzy sobą przed konfesjonałem i przystępując do Komunii Świętej
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wszystkie modlitwy będą przebiegać normalnie.
 6. Pragniemy, by chorzy parafianie, którzy nie są w stanie przybyć do kościoła z czystym sercem oczekiwali na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Dlatego w najbliższą sobotę w godzinach od 9.00 do 10.30 będziemy odwiedzać osoby chore i w podeszłym wieku, prosimy o zgłaszanie adresów do kancelarii parafialnej.
 7. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej.
 8. Parafialną Plenerową Drogę Krzyżową w Jeronikach, która miała się odbyć w niedziele Palmową o godz. 15.00 zostaje przeniesiona na przyszły rok.
 9. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa: Zaczerlany 160zł, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, Strażnicy Eucharystii, KŻR z ul. Piaskowej, Stowarzyszenie Seniorów pani Sakowicz po 100zł, oraz wszystkie anonimowe składane osobiście do skarbony za ławkami.
 10. Przy obu bocznych ołtarzach, są do nabycia świece - paschaliki Caritas, których możemy użyć do udekorowania stołu wielkanocnego; dochód z ich sprzedaży - Caritas - przeznaczy na pomoc osobom potrzebującym.
 11. W przyszłą niedziele na placu Brodowicza w godz. od 9.00 do 13.00 pobieranie krwi. W związku z epidemia potrzebna jest każda grupa. Będą zachowane wszelkie środki ostrożności.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl