powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

IV niedziela Wielkiego Postu 22.III.2020 r.

 1. Kochani przeżywamy nadzwyczajny czas. Pan Bóg przez wydarzenia przemawia do nas. Nie sposób korzystać z normalnych form duszpasterstwa. Nie mogą się odbyć tradycyjne Rekolekcje Wielkopostne. Cały ten czas potraktujmy, jako rekolekcje. Na wielu kanałach w radiu i telewizji i internecie są transmitowane Msze Święte korzystajmy z tej okazji modlitwy. Nie odkładajmy też pojednania z Panem Bogiem. Kapłani służą spowiedzią na Mszy Świętej o godz. 7.00 w godzinie miłosierdzia od 15.00 do 16.00 i na eucharystii wieczornej o godz. 18.00. Zachowujmy odpowiednie odległość i miedzy sobą przed konfesjonałem i przystępując do Komunii Świętej.
 2. Z racji na epidemię we wszystkie dni powszednie w Godzinie Miłosierdzia, czyli o godz. 15.00 będzie odmawiana w naszym kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Na koniec udzielana jest Komunia Święta. Także każdego dnia o godz. 20.30 zapraszamy do modlitwy różańcowej w swoich domach w gronie rodziny w intencji chorych i o ustanie epidemii. Kapłani modlą się w tym samym czasie w kaplicy na plebanii.
 3. Penitencjaria Apostolska na mocy uprawnień udzielonych jej przez Ojca Świętego postanowiła o udzieleniu odpustu wiernym dotkniętym chorobą CoVID-19, a także pracownikom służby zdrowia, członkom rodzin i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, także w modlitwie, o nich się troszczą.  Odpust zupełny udzielany jest wiernym dotkniętym przez koronawirusa, poddanym reżimowi kwarantanny w szpitalach lub we własnych domach. By otrzymać odpust należy odrzucić wszelkie przywiązanie do grzechu, uczestniczyć we Mszy poprzez środki masowego przekazu lub po prostu pomodlić się. „Powinno być to połączone z wolą spełnienia zwykłych warunków odpustu, czyli przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, komunii świętej oraz odmówienia modlitwy według intencji Ojca Świętego, kiedy to stanie się możliwe” – czytamy w dekrecie. Penitencjaria Apostolska udziela pod tymi samymi warunkami odpustu zupełnego tym wiernym, którzy będą modlić się w intencji ustania epidemii i umocnienia tych, którzy cierpią z jej powodu oraz w intencji zbawienia wiecznego zmarłych w wyniku zarażenia koronawirusem.
 4. Z racji na zaistniałą sytuacje zostaje przeniesione na inny termin udzielenie sakramentu bierzmowania. Zostają również odwołane wszelkie spotkania formacyjne przed bierzmowaniem i I komunią świętą.
 5. We wtorek po Mszy świętej wieczornej modlić się będziemy na Koronce do Miłosierdzia Bożego o przemianę serc ludzkich i miłosierdzie dla świata. Czasowo wstrzymujemy zapraszanie tego dnia poszczególnych rejonów duszpasterskich.
 6. We środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Msze święte o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. W związku z nadzwyczajną sytuacją epidemiologiczną tego dnia zawierzymy naszą parafię Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Ponieważ z przyczyn obiektywnych nie wszyscy mogą przybyć do kościoła, dlatego można to uczynić w domu. Akt Zawierzenia umieszczony jest na naszej stronie internetowej. Zachęcamy, by tego dnia po wspólnej modlitwie różańcowej w godzinie Apelu Jasnogórskiego poszczególne rodziny lub osoby samotne odczytały ten akt przed obrazem Matki Bożej w swoich domach. Zawierzmy siebie i swoich bliskich Niepokalanej, która została nam dana, jako pomoc i obrona. Na koniec odmówmy wspólnie modlitwę „Pod Twoją obronę”
 7. W każdy czwartek Pan Jezus czeka na nas w kościele. Chce nam pomoc w pokonywaniu trudów pielgrzymki przez życie również w tym szczególnym czasie. Nie bądźmy obojętni na Jego zaproszenie. Kościół jest otwarty od rana do wieczora.
 8. Jak co roku zbieramy w swych wspólnotach ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, zbiorowe przekazujemy w kancelarii, aby je można było odczytać, i tak: KŻR św. Dominika z Barszczewa – 150zł, Ruch Rodzin Nazaretańskich – 100zl. Natomiast ofiary prywatne – anonimowe, prosimy wrzucać do skarbony za ławkami.
 9. Z powodu zamknięcia granic zostaje odwołana nasza parafialna pielgrzymka do Medjugorie. Osoby, które przesłały do biura opłatę za wyjazd prosimy o kontakt telefoniczny lub internetowy i biurem pielgrzymkowym by podać numer konta, na które maja być zwrócone pieniądze. Osoby zaprzyjaźnione lub rodziny prosimy o odbiór na jeden wspólny rachunek bankowy, aby zmniejszyć koszty przesyłki i ułatwić zwrot należności.
 10. Przy obu bocznych ołtarzach, są do nabycia świece - tzw. "paschaliki" Caritas, których możemy użyć w Wigilię Paschalną w czasie odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych oraz do udekorowania stołu wielkanocnego; dochód z ich sprzedaży - przekazany do Caritas parafialnej i diecezjalnej - będzie przeznaczony na pomoc osobom potrzebującym.
 11. Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

  Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl