powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

I niedziela Wielkiego Postu 1. III. 2020 r.

Słowo Bożę głosi ojciec Wiesław Nasiadko kapucyn z klasztoru w Zakroczymiu Dzisiejsze ofiary z tacy przeznaczone są na potrzeby Archidiecezji.
 1. Informujemy, że w kaplicy na naszym cmentarzu grzebalnym zostały już zamontowane nowe drzwi oraz cztery nowe okna. Kiedy warunki atmosferyczne pozwolą przystąpi się do kolejnych prac; zbicia i wymiany tynków, zarówno na kaplicy jak i na bramie zwanej tradycyjnie siną.
 2. Mamy jeszcze jedno wolne miejsce na bardzo ciekawą kwietniową pielgrzymkę do Medjugorie, które leży nie w Chorwacji, lecz w Bośni i Hercegowinie. Jest to miejsce szczególnych łask Bożych, modlitwy i pojednania. Wyjazd tydzień po Wielkanocy 20 – 27 kwietnia, koszt 1460 zł.
 3. W Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne odbywają się w następującym porządku: Droga Krzyżowa dla dzieci we czwartki o 17.30, dla młodzieży w piątek o 19.00 dla dorosłych w niedziele po Mszy Św. o 8.00 i w piątek o 17.30 Gorzkie Żale w każdą środę i niedzielę o godz. 17.30 Za udział w Rekolekcjach, nabożeństwie Gorzkich Żali i Drodze Krzyżowej można każdorazowo uzyskać odpust zupełny, będąc w stanie łaski i przyjmując komunię świętą. Rekolekcje Wielkopostnie rozpoczną się tradycyjnie w piątą niedzielę Wielkiego Postu przewodniczyć im będzie dominikanie ojciec Piotr Oleś i brat Mateusz z klasztoru w Łodzi.
 4. Dziś przypada Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” z tej racji dziś o godzinie 17.00 rozpocznie się przed kinem „Ton” w Białymstoku Marsz pamięci o tych żołnierzach. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którym bliskie są wartości oraz pamięć o żołnierzach podziemia narodowego.
 5. Jutro o godz. 18.00 z racji pierwszego poniedziałku miesiąca Msza Święta o rozwój życia duchowego w naszej parafii zamówiona przez Krwiodawców. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa.
 6. We wtorek na Mszę Świętą do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców miejscowości Dzikie i Kolonii Dzikie. Ponieważ jest to Msza święta składkowa zachęcamy do wpisywania swych intencji.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca Grono Przyjaciół Seminarium o 17.15 poprowadzi Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz.17.30 będzie Droga Krzyżówa dla dzieci. Natomiast o 18.00 Msza Święta z nieszporami eucharystycznymi o dobre powołania do kapłaństwa i zakonów.
 8. W pierwszy piątek miesiąca kapłani spowiadają od godz. 17.30. Zapraszamy na Msze św. wynagradzającą Najświętsze Serce Jezusowe za często wzgardzoną i nieodwzajemnioną miłość Zbawiciela.
 9. W najbliższy piątek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się tradycyjnie Miejska Droga Krzyżowa. Tak jak przed trzema laty zapraszamy do jej prowadzenia przedstawicieli rejonów duszpasterskich Choroszczy. Na spotkaniu, które odbyło się w środę popielcową zostały już rozlosowane poszczególne stacje. Wielka szkoda, że zabrakło przedstawicieli trzech rejonów; św. Jana Pawła II, św. Jana Nepomucena i św. Jacka. Miejmy nadzieję za trzy lata to będzie lepiej. Tradycyjnie podczas nabożeństwa 10 osób w różnym wieku niesie krzyż zaś osoba pełnoletnia czyta rozważania. Krzyż otacza rzesza strażaków z pochodniami. Szczegółowy program podany jest na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na to piękne nabożeństwo pasyjne.
 10. W tym tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca. Dlatego po Mszy Świętej wieczornej wysłuchamy konferencji związanej z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi a następnie odmówimy Różaniec Święty. Księża spowiadają od godz. 17.45
 11. Tak, jak co roku zbieramy we wspólnotach parafialnych ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, zbiorowe przekazujemy w kancelarii, aby można było wyczytać. Ofiary prywatne – anonimowe prosimy wrzucać do skarbony na kwiaty za ławkami.
 12. Ukazał się marcowy numeru „Dróg Miłosierdzia”, który może być wspaniałą pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu. Proponujemy artykuł pod tytułem "Spowiedź bez formułki" zawierający praktyczne informacje dla osób korzystających z sakramentu pokuty. Polecamy też tekst o wielkopostnych wyzwaniach: poście, modlitwie i jałmużnie. Czasopisma można nabyć w zakrystii bądź u ministrantów przed kościołem

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl