powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 12 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Klara, Lech, Julian

Ogłoszenia parafialne

VII niedziela zwykła 23. II. 2020 r.

  1. W dniu dzisiejszym przed kościołem członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej rozdają kolejny numer ciekawej gazety Dobre Nowiny.
  2. Uwaga! Wyjątkowo w poniedziałek, czyli jutro, bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej, czyli osób odpowiedzialnych ze wszystkich wspólnot, aby zaplanować i rozdzielić funkcje na okres Wielkiego Postu. Obecność obowiązkowa.
  3. We wtorek imieniny obchodzi ks. Cezary Gejdel, od wakacji gorliwie posługujący w naszej parafii. O godz. 18.00 w intencji solenizanta sprawowana będzie ofiara Mszy Świętej.
  4. W tę środę przypada Popielec, wkraczamy w Wielki Post czas nawrócenia i pokuty. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00, 9.30, 11.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post - nie ma dyspensy.
  5. Środa Popielcowa rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu z tej racji w naszej parafii od piątku do niedzieli będą odbywały się tradycyjnie Rekolekcje Trzeźwościowe. W tym roku prowadzi je ojciec kapucyn z Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu. Rekolekcje rozpoczną się w piątek o godz. 17.30 Drogą Krzyżową, w sobotę Nabożeństwem Różańcowym, zaś w niedziele Nabożeństwem Gorzkich Żali, następnie każdego dnia odbędzie się Msza Święta ze specjalną nauką. Bardzo serdecznie zapraszamy jak najliczniejsze grono parafian na te dodatkowe rekolekcje wielkopostne. Wszyscy starajmy się jednoczyć w modlitwie świadomi, że alkohol jest przyczyną cierpień wielu rodzin naszej parafii.
  6. W środę popielcową bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie przedstawicieli wszystkich rejonów duszpasterskich Choroszczy by rozlosować stacje drogi krzyżowej. Bowiem w piątek 6 marca wyruszymy na drogę krzyżową ulicami naszego miasteczka.
  7. We czwartek Pan Jezus zaprasza do nas do kościoła przez cały dzień będzie cierpliwie czekał, aby pokrzepiać utrudzonych.
  8. Z racji rekolekcji niedzielna modlitwa różańcowa Kół Żywego Różańca rozpocznie się wyjątkowo o godzinie 17.00, a po niej będzie nabożeństwo Gorzkich Żali.
  9. Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku przy ul. Kościelnej 3 rozpoczął nabór uczniów na rok szkolny 2020/21. Placówka zaprasza do  Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego. Szkoły proponują ciekawą ofertę kształcenia oraz wychowanie w duchu katolickim na wysokim poziomie. Dyrekcja szkół serdecznie zaprasza zainteresowanych rodziców i uczniów na dni otwarte, które odbędą się w najbliższą sobotę. Informacje na temat szkoły można znaleźć na stronie internetowej.
  10. W przyszłą niedziele pobieranie krwi w ambulansie od godz. 9.00 do 13.00

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl