powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

V niedziela zwykła 9.II.2020 r.

Dziś gościmy w naszej parafii ks. Adama Siegieniewicza wieloletniego egzorcystę obecnie posługującego w parafii w Świętej Wodzie
Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Fundusz Remontowo Budowlany Archidiecezji Białostockiej.
  1. Za dwa tygodnie w niedziele 23 lutego o godzinie 15.00 odbędzie się w Kaplicy Dominikańskiej spotkanie wszystkich zgłoszonych osób wybierających się w kwietniu na parafialną pielgrzymkę do Medjugorie, miejsca modlitwy i pojednania.
  2. We wtorek przypada 28 Światowy Dzień Chorego. Z tej racji zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 wszystkich chorych, którzy bez szkody dla zdrowia mogą przybyć do kościoła. Zostanie wówczas udzielony Sakrament Chorych, zaś Eucharystia będzie ofiarowana za wszystkich cierpiących na skutek rożnego rodzaju dolegliwości. Sakrament chorych mogą przyjąć dotknięci poważną chorobą, która postępuje, i chorzy, których życie jest zagrożone. Sakrament ten nie może być udzielany ani przyjmowany z powodu błahych dolegliwości czy wręcz profilaktycznie. Tego dnia wszyscy uczestnicy Mszy Świętej oraz chorzy przebywający w domach i szpitalach i ci, którzy się nimi opiekują, mogą uzyskać odpust zupełny. W kaplicy szpitalnej Msza Święta będzie tradycyjnie o godz. 14.00.
  3. We czwartek Pan Jezus zaprasza do kościoła przez cały dzień będzie cierpliwie czekał obecny w Najświętszym Sakramencie.
  4. W piątek 14 lutego tradycyjnie już po raz dziesiąty odprawiana będzie jedyna w roku Msza Święta za zgromadzonych w kościele małżonków i narzeczonych. Podczas uroczystej Eucharystii mężowie i żony złoża odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, podziękują za przeżyte wspólnie lata i polecają się dalszej opiece Bożej. Jest to również okazja do wspólnego świętowania rocznic małżeńskich. W uroczystej procesji kroczyć będzie wiele par świętujących jubileusze od pierwszej po 50 - tą. Zapraszamy również zakochanych oraz osoby, których współmałżonek odszedł już z tego świata. Na Mszy Świętej o rozwój miłości narzeczeńskiej i małżeńskiej będziemy modlić się o niezbędne łaski na tej niełatwej drodze życiowej. Zostaną również poświecone pierścionki zaręczynowe oraz obrączki, dotąd nieświęcone. Żony z pewności ucieszą się, kiedy od mężów otrzymają symboliczną różę. Nowością tej uroczystości będzie program słowno - muzyczny przygotowany przez młodzież naszej parafii dla swoich rodziców. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  5. Zapraszamy do lektury lutowego numeru „Dróg Miłosierdzia”, w którym przypominamy osobę bł. ks. Michała Sopoćki, który 15 lutego, 45 lat temu, odszedł do Pana. Polecamy również materiał poświęcony trosce Kościoła o chorych. W stałych rubrykach odnajdziemy m.in. teksty o konieczności modlitwy w pokusie, o granicach dających poczucie bezpieczeństwa w rodzinie, na temat rozwoju dziecka na początku edukacji szkolnej, czy też przekazywania darowizn. Czasopisma do nabycia w zakrystii i u ministrantów przed kościołem.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl