powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

IV niedziela zwykła 2.02.2020 r.
Uroczystość Objawienia Pańskiego

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na zakony klauzurowe.
 1. Dziś o godz. 17.00 modlitwa różańcowa Kół Żywego Różańca naszej parafii.
 2. Dziś ostatni dzień, kiedy to oglądamy szopkę i bożonarodzeniowo udekorowany kościół. Dlatego o godz. 17.30 tradycyjne już „Pożegnanie z kolędami”, – czyli, czas wspólnego radosnego śpiewania kolęd i pastorałek. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym pięknym wieczorze. Po Mszy Świętej warto podejść do żłobka i pomodlić się wypraszając potrzebne łaski u Dzieciątka Jezus. Prosimy też dzieci, by zabrały swoje szopki, które znajdują się przy bocznych ołtarzach, bowiem nie ma miejsca na ich przechowywanie. Natomiast we wtorek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy wszystkie grupy, które dekorowały kościół na święta do demontażu dekoracji.
 3. W poniedziałek przypada wspomnienia św. Błażeja po Mszy Świętej porannej i wieczornej tradycyjne błogosławieństwo świecami osób chorych na gardło.
 4. Również jutro godz. 18.00 z racji pierwszego poniedziałku miesiąca Msza Święta o rozwój życia duchowego w naszej parafii zamówiona przez Akcję Katolicką. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa.
 5. We wtorek na Msze Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców bloków przy ul. Powstania Styczniowego bloki Nr20, 20a, 22 i 24. Zachęcamy do wpisywania swych intencji.
 6. We środę przypada wspomnienie Św. Agaty, dlatego po każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa chleba i wody św. Agaty.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca Grono Przyjaciół Seminarium o 17.30 poprowadzi Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 Msza Święta z nieszporami eucharystycznymi o dobre powołania do kapłaństwa i zakonów.
 8. W pierwszy piątek miesiąca kapłani spowiadają od godz. 17.30. Zapraszamy na Msze Świętą wynagradzającą za miłość Jezusa Chrystusa.
 9. W sobotę tygodniu zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Dziękujemy serdecznie za miłą atmosferę, okazywaną życzliwość i złożone ofiary. Postaramy się wspólnymi siłami w konsultacji z Radą Parafialną i Rada Duszpasterską jeszcze skuteczniej rozwijać poziom duchowy i materialny naszej parafii.
 10. W przyszłą niedziel po Mszy świętej o godz. 9.30 spotkanie wszystkich małżonków i narzeczonych, którzy wezmą czynny udział 14 lutego we Mszy świętej za zgromadzonych w kościele małżonków i narzeczonych.
 11. Za tydzień przyjedzie do naszej parafii ksiądz egzorcysta, aby przestrzegać przed zagrożeniami duchowymi i uwrażliwiać na trwanie w łasce Bożej.
 12. Pan kościelny sprzedaje świece – gromnice, na stoliku za ławkami.
 13. W zakrystii i przed kościołem można nabyć nowy numer Dróg Milosierdzia.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl