powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Słowa Bożego III niedziela zwykła 26. I. 2020 r.

 1. Informujemy, że dzięki sprzyjającej pogodzie zaczęły się już prace remontowe przy kaplicy na cmentarzu grzebalnym. Została odkopana ze wszystkich stron ława fundamentowa, następnie zamontowano izolację pionową i odwodnienie opaskowe wokół kaplicy. Dokonano również przebudowy rurociągu i studzienki odbierającej wodę. Kostka betonowa zostanie ułożona po zakończeniu wszystkich prac remontowych, czyli po wymianie tynku, okien i drzwi w kaplicy. Równocześnie prowadzona jest niwelacja nowego cmentarza, by teren był równy.
 2. Dziś przed kościołem członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej rozdają kolejny numer ciekawej gazety „Dobre Nowiny”.
 3. Dziś po bezpośrednio Mszy świętej o 9.30 w Kaplicy Dominikańskiej spotkanie wszystkich zolatorek naszej parafii. Natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 modlitwa różańcowa Kół Żywego Różańca.
 4. We wtorek na Msze Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców bloków przy ul. Powstania Styczniowego Nr 14, 16 i 18. Zachęcamy do wpisywania swych intencji.
 5. Pan JEZUS nie chce być sam, dlatego zaprasza w każdy czwartek, by poświęcić mu trochę czasu na prywatne spotkanie. Zachęca: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”.
 6. Archidiecezjalne Wyższe  Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza młodzież męską od lat 15 na rekolekcje powołaniowe. Rekolekcje rozpoczną się w najbliższy piątek 31 stycznia o godz. 16.00, a zakończą się w niedzielę ok. godz. 14.00. szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
 7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Dlatego po Mszy Świętej wieczornej wysłuchamy konferencji związanej z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi a następnie odmówimy Różaniec Święty. Księża spowiadają od godz. 17.45
 8. Bardzo szybko zbliżamy się do Święta Matki Bożej Gromnicznej, kiedy to rozbiera się żłóbki i kończy się czas śpiewania kolęd. Dlatego w przyszłą niedziele o godz. 17.30 zapraszamy do naszego kościoła, na tradycyjne już „Pożegnanie z kolędami”, – czyli, czas wspólnego radosnego śpiewania kolęd i pastorałek. Będzie nam akompaniować organista pan Łukasz, zaś każdy z utworów zostanie poprzedzony krótką zapowiedzią dotyczącą jego powstaniu. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym pięknym wieczorze.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie znane, jako Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego szczególnie modlimy się w intencji sióstr zakonnych i zakonników. Ofiary z tacy w tym dniu będą przeznaczone na zakony klauzurowe. Pan kościelny już dzisiaj sprzedaje świece - gromnice na stoliku za ławkami.
 10. Spotkanie noworoczne Rodziny Radia Maryja odbędzie się w niedzielę 2 lutego br. w parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Dobrzyniewie. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00. Do uczestnictwa zapraszamy członków Rodziny Radia Maryja z parafii Archidiecezji Białostockiej.
 11. Dziękujemy za życzliwość, gościnność i ofiary materialne składane podczas kolędy. W tym tygodniu odwiedzamy: Poniedziałek: ul. Pow. Styczniowego nr 14, 16, i ul. Baczyńskiego od godz. 17.30 blok nr 4A, Wtorek: ul. Powstania Styczniowego, 20 20A, 22 oraz nr 24, Środa: ul. Sienkiewicza 27A, 27A, 29, 31, 44 , 44A, Czwartek: Aleja Niepodległości bloki Nr 1B, 1C, 1D, Piątek: od 10.00 DPS, Po 16.00 Aleja Niepodległości bloki Nr 1, 1A, 2, Sobota: od 9.00 - kolonie Kościuki i Szyszkowizna /1 ks./ Aleja Niepodległości: domy prywatne i ulice: Wojska Polskiego, Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich, Tykocińska, Spławikowa, ul. Wodociągowa, Narwiańskiej, Wędkarska, Sarosieka i Rybacka /3 ks./ Jest to jednocześnie zakończenie tegorocznych odwiedzin duszpasterskich. Przypominamy, że te rodziny, które z różnych przyczyn w wyznaczonym terminie nie mogły przyjąć kapłana. Mogą się umówić osobiście z duszpasterzem, który odwiedzał dany teren, aby pobłogosławił ich dom na rok 2020.
 12. W przyszła niedzielę pobieranie krwi przy Centrum Kultury w godzinach od 9 do 13.00

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl