powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

2 niedziela po Narodzeniu Pańskim 5.01.2020 r.

  1. Dziś o godz. 17,15 w kościele wspólna modlitwa różańcowa Kół Żywego Różańca.
  2. Jutro obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwaną Trzech Króli. Tradycyjnie już na Eucharystię dziecięcą o godz. 12, 15 przybędą Trzej Mędrcy ze Wschodu! Zapraszamy serdecznie wszystkich najmłodszych, bowiem po Mszy świętej będzie można zrobić zdjęcie z królami przed naszym kościołem.
  3. Wielbicieli polskich pastorałek i kolęd serdecznie zapraszamy na oazowy koncert kolędowy organizowany po raz kolejny w naszej parafii. Rozpocznie się on jutro po wieczornej Mszy Świętej w naszej świątyni. Podczas koncertu usłyszymy zarówno tradycyjne jak i mniej znane świąteczne utwory w wyjątkowej aranżacji. Zachęcamy do przeżycia tego pięknego wydarzenia wraz z nami.
  4. We wtorek na Mszę Św. składkową do Jezusa Miłosiernego zapraszamy szczególnie mieszkańców bloków przy ul. Powstania styczniowego nr 6a, 6b, 6c. Prosimy o wpisywanie swych intencji i oprawę liturgiczną.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego jest to jednocześnie zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Dziękujmy Bogu za łaskę Chrztu Świętego i paiętajmy o zobowiązaniach płynących z przyjęcia tego sakramentu dla ochrzczonych, ich rodziców i chrzestnych.
  6. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich absolwentów wraz z rodzinami na XXII spotkanie absolwentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Centrum Pastoralno-Katechetycznym im. Bł. Michała Sopoćki w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 50. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 15.00.
  7. Narzeczonych i wszystkich poważnie myślących o wspólnej wędrówce przez życie. Informujemy, że katechezy przedmałżeńskie z naszej parafii rozpoczną się dziś o godz. 16.30 w Kaplicy Dominikańskiej nie trzeba zapisywać się tylko przybyć na pierwsze spotkanie i systematycznie uczestniczyć w następnych.
  8. Dziękujemy za wielką życzliwość, serdeczność podczas kolędy i ofiary złożone na tegoroczne prace. W tym tygodniu odwiedzimy; Wtorek: Po 16.00 Zastawie I i ul. Zaczerlańska /2 ks./ Zastawie II /1ks./ Środa: Po 16.00 - ul. Lipowa i ul. Szpitalna / 2 ks. / ul. Zamkowa i po 17.30 ul. Kościukowska /1ks/ po 18.40 - Rynek 11 listopada /1ks./ Czwartek: Po 16.00 ul. Branickiego /2 ks./ Zastawie III, ul. Paca i ul. Kruszewska /1 ks./ Piątek: od 16.00 ulice Mickiewicza, Paderewskiego, Karpińskiego i Leśna/3 ks/ Sobota: od 9.00 kol. Dzikie /1ks./ ul. Dzika i miejscowość Dzikie / 2ks./ kol. Żółtki, ul. Łąkowa, ul. Podleśna czyli dawne Nowosiółki /1ks./
  9. Zapraszamy do lektury styczniowego numeru „Dróg Miłosierdzia”, którego hasłem jest "Pójdźmy i my". Jest ono zachętą do pójścia, jak Mędrcy ze Wschodu, na spotkanie z Panem, który przychodzi do naszego życia. Polecamy artykuły omawiające podróż Trzech Króli za Gwiazdą Betlejemską i współczesne nauczanie Papieża Franciszka na temat Wcielenia Chrystusa i Jego obecności w Eucharystii. Zachęcamy do przeczytania listu przysłanego przez misjonarza z Kuby oraz rozpoczętego w tym numerze cyklu dotyczącego objawień Maryi w Kibeho w Rwandzie.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl