powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Adwentu - 22.12.2019r.

  1. Przed kościołem w ustawionej z racji Bożego Narodzenia szopie znajduje się poświecone po dzisiejszych roratach sianko na stół wigilijny. Niech w każdym domu będzie ten symbol uniżenia się Boga przez narodzenie w betlejemskim żłobie.
  2. Jutro po Mszy Świętej wieczornej dekorujemy świątecznie naszą świątynię. Jak co roku zapraszamy poszczególne wspólnoty do tej miłej pracy.
  3. Tradycyjnie w poniedziałek na wieczorną Mszę Świętą zostanie dostarczone przez harcerzy do naszego kościoła światło z groty betlejemskiej. We wtorek, czyli w dniu wigilii harcerze będą czuwali na błoniach Jana Pawła II przy ognisku zapalonym płomieniem światła betlejemskiego. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych we wtorek w godzinach od 15.00 – 16.00 z lampionami, by od zuchów i harcerzy pobrać bezpośrednio przed wieczerzą światło z groty betlejemskiej na stół wigilijny.
  4. Wigilia jest szczególnym wieczorem w całym roku. Starajmy się, aby do tego czasu ustały wszelkie rodzinne waśnie. Pamiętajmy o czcigodnej polskiej tradycji powstrzymania się tego dnia od pokarmów mięsnych. W chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem wieczerzy czytamy ewangeliczny opis narodzenia Chrystusa i wspólnie w gronie rodziny odmawiamy pacierz. Tego wieczoru w domach ludzi wierzących nie spożywa się alkoholu.
  5. W wigilię Msza Święta wieczorna o godz.16.00. Msza Święta pasterska tradycyjnie o północy, pół godziny wcześniej rozpoczyna się koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego i scholi młodzieżowej. W tym miejscu pragniemy przypomnieć ze zgodnie z napisem, który znajduje się na drzwiach prowadzących na chór jest to miejsce wyłącznie dla chórzystów i scholi. Ministranci proszą by nie zajmować ich zakrystii. Pamiętajmy, że w pierwszy dzień świat - nie ma Mszy Św. o godz. 8.00.
  6. Na naszej stronie internetowej i w przedsionku kościoła możemy zapoznać z porządkiem odwiedzin duszpasterskich rodzin naszej parafii zwanych kolędą.
  7. U ministrantów można nabyć świąteczne czasopism: Miłujcie się i Drogi miłosierdzia.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl