powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu - 1.12.2019r.

Dzisiejsze ofiary z tacy przeznaczone są na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.
 1. Adwentem rozpoczynamy w kościele nowy rok liturgiczny. Jest to szczególny czas oczekiwania na spotkanie, tęsknoty za Bogiem. Służyć maja temu głoszone codziennie o godz. 18.00 krótkie homilie. Warto na ten okres zrobić jakieś bardzo konkretne postanowienie. Wzorem tego świętego i radosnego oczekiwania ma być dla nas Matka Najświętsza. Przez 4 kolejne niedziele przed Bożym Narodzeniem będą odprawiane o godz.7.30 Roraty, zaś w dni powszednie; w każdy czwartek i sobotę godz.18.00. Dzieci niech przynoszą lampiony w formie zniczy, aby światło łaski Bożej symbolicznie zanieść do swych domów. Czekają je miłe niespodzianki. W czwartek i sobotę śpiewa chórek dziecięcy. W każdą niedzielę adwentu o godz. 7.00 śpiewane będą Godzinki do Najświętszej Maryi Panny. Jednocześnie dziękujemy serdecznie Akcji Katolickiej za wykonanie pięknego wieńca adwentowego..
 2. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w trzecią niedzielę adwentu i będą trwały do wtorku, czyli od 15 do 17 grudnia. Poprowadzi je ojciec Faustyn Zatoka, franciszkanin z klasztoru we Wrocławiu. Zachęcamy do modlitwy w intencji rekolekcji.
 3. Pamiętajmy, że codziennie o godz. 17.45 rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej. Z tego powodu adoracja Wspólnoty Krwi Chrystusa we wtorek i adoracja Apostolstwa Dobrej Śmierci w środę rozpocznie się o godzinie 17.00
 4. Dziś przed kościołem członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej rozdają kolejny numer ciekawej gazety ewangelizacyjnej
 5. Jutro o godz. 18.00 Msza Święta o rozwój życia duchowego z racji pierwszego poniedziałku. Zapraszamy na nią wszystkich parafian, za liturgię odpowiada wspólnota Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
 6. We wtorek na Mszę składkową do Jezusa Miłosiernego zapraszamy szczególnie mieszkańców bloków przy ul. Słowackiego nr 2, 4, 6, 8. Zachęcamy do wpisywania swych intencji.
 7. Również we wtorek po nabożeństwie wieczornym spotkanie w kaplicy dominikańskiej Rady Duszpasterskiej, czyli osób odpowiedzialnych za poszczególne grupy i stowarzyszenia naszej parafii. Obecność obowiązkowa.
 8. Najbliższy czwartek jest pierwszym czwartkiem miesiąca. W tym dniu modlimy się szczególnie o dobre powołania do życia duchowego. Przypominamy jednocześnie, że przez cały dzień czeka na nas JEZUS obecny w Najświętszym Sakramencie i zachęca „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście obciążeni a Ja was pokrzepię”.
 9. We czwartek Grono Przyjaciół Seminarium w godz. 17.30.modli się o powołania pod opieką ks. Marcina.
 10. Zachęcamy do obchodzenia I piątków miesiąca w ramach nabożeństwa wynagradzającego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Kapłani spowiadają od godz. 17,30.
 11. W sobotę, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z racji pierwszej soboty. Matka Boża bardzo prosi o tę modlitwę. Msza Święta o godz. 18.00 następnie wysłuchamy 15-to minutowego rozważania przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i odmówimy cześć różańca świętego.
 12. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia od godz. 12.00 do 13.00 jest Godzina Łaski Matka Boża w objawieniu prywatnym powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.
 13. Tradycyjnie w prawej nawie kościoła u osób z parafialnej grupy „Caritas” są do nabycia świece na stół wigilijny, dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dla ubogich dzieci.
 14. Pan organista w tym tygodniu z opłatkami odwiedzi rodziny według następującego porządku: Dziś od godz.14.00 ul. Mickiewicza i Karpińskiego, Poniedziałek od godz. 15:00 Kol. Porosły, Wtorek od godz. 16.00 Osiedle Zielona Dolina, Środa od godz. 15.30 Aleja Niepodległości domy prywatne, od godz. 18.30 ul. Sportowa i ks. Pieściuka oraz Powstania Styczniowego blok nr 8, Czwartek od godz. 16.00 ul. Dominikańska i Zamkowa, Piątek od godz. 15.30 ul. Sienkiewicza domy prywatne i ul. Słoneczna, od godz. 19.00 ul. Powstania Styczniowego blok nr 6B i C, Sobota od godz. 9.00 Łyski, od godz.19.00 ul. Powstania Styczniowego blok nr 6, Niedziela za tydzień od godz. 14.00 Zastawie I, II i III, ul. Paca, ul. Zaczerlańska, od godz.19.00 ul. Powstania Styczniowego blok nr 8A i B. Opłatki można również nabyć w przedsionku kościoła po każdej Mszy Świętej.
 15. Na naszej stronie internetowej można już zapoznać się z porządkiem odwiedzin kolędowych, aby można było odpowiednio dopasować czas dyżuru i zajęcia, na które mamy wpływ.
 16. Po lewej stronie nawy główniej naszego kościoła widzimy zawieszoną na czas adwentu reprodukcje przedstawiającą jedyny w świecie autoportret Maryi. Jest to oczywiście wizerunek Matki Bożej z Guadelupe w Meksyku. Proszę zwrócić uwagę na ręce Niepokalanej. Nasza Matka z Nieba pokazuje jak powinniśmy układać dłonie do modlitwy. Tak samo ułożone dłonie u Matki Bożej widziały dzieci w Fatimie, a wcześniej w Lourdes. Może wiec warto pójść za ta sugestią z Nieba, która bardzo pomaga w modlitwie i daje szanse do odważnego świadczenia o swojej wierze.
 17. Ponieważ rozpoczął się już okres niskich temperatur i kościół nasz jest już ogrzewany. Dlatego prosimy o zamykanie drzwi przy wchodzeniu i wychodzeniu ze świątyni.
 18. Dziś w godzinach od 9.00 do 13.00. w ambulansie przy budynku Centrum Kultury można honorowo oddawać krew.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl