powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

32 Niedziela Zwykła - 10.11.2019r.

Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Sudanie Południowym
  1. Dziś w wigilie święta niepodległości o godz. 16.00 zapraszamy do remizy OSP w Choroszczy na VI Wieczór Pieśni i Piosenki Patriotycznej pt. Śpiewać każdy może, czyli spotkanie pełne wspólnego śpiewana.. W minionych latach wieczór cieszył się ogromną popularnością sądzimy, że i w tym roku nie będzie gorzej, wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowe śpiewniki. Wieczór przygotowują i kawa bądź herbatą poczęstują członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
  2. Jutro, obchodzimy sto pierwszą rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. O godz. 9.30 odprawiona będzie uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian, władze miejskie i poczty sztandarowe szkół i instytucji na czele z Radą Parafialną. Po Eucharystii zostaną złożenie kwiaty przed Pomnikiem Niepodległości. W związku z Świętem Niepodległości w całej Polsce organizowana jest akcja Niech flaga zawiśnie także w Twoim oknie! Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag na swoich domach.
  3. 11 listopada przypada wspomnienie św. Marcina z Tours jest on patronem kapłana naszej parafii ks. Marcina Karłowskiego, dlatego o godz. 9.30 zostanie odprawiona w intencji solenizanta Msza Święta. Pamiętajmy również w osobistych modlitwach o ks. Marcinie.
  4. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Jezusa Miłosiernego, zapraszamy szczególnie mieszkańców zamieszkałych w blokach nr 1 i 1A przy Alei Niepodległości. Zachęcamy do wpisywania swych intencji.
  5. We środę o godz. 18.00 nasz parafia została zaproszona do katedry w Białymstoku na nowennę do NMP Ostrobramskiej. W miarę możliwości postarajmy się dotrzeć.
  6. Zachęcamy do udziału w czwartkowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Życie niesie tak wiele trosk i kłopotów, warto je zanieść do Jezusa.
  7. Informujemy, że szlachetna inicjatywa członków Rady Parafialnej zbierania ofiar na cmentarzu doprowadziła do zebrania kwoty 6 770 zł. Dzięki ofiarom z poprzednich zbiórek wykonano kilkadziesiąt metalowych krzyży na grobach pacjentów szpitala i domu pomocy społecznej. W przyszłości sukcesywnie wykonywane będą kolejne prace.
  8. U ministrantów przed kościołem można nabyć nowy numer miesięcznika „Drogi Miłosierdzia”. W dużej mierze poświęcony jest on tematowi świętości, do której wszyscy jesteśmy powołani. Autorzy zapraszają do podjęcia refleksji nad życiem wiecznym oraz poruszają trudny temat: "Jak rozmawiać o śmierci z dziećmi". Proponujemy też stałe rubryki:" Jak wychowywać i nie zwariować?” – poradnik dla rodziców, bogaty dział historyczny, a także rozważania na temat niedzielnych Ewangelii. W numerze, jak co miesiąc, znajdziemy, krzyżówki, kącik humoru i zapowiedzi najbliższych wydarzeń w Kościele białostockim.
  9. W związku z dniem solidarności z kościołem prześladowanym w Sudanie Południowym, woluntariusze Rycerstwa Niepokalanej zbierają przed kościołem ofiary z do puszek na ten cel.
  10. Wczoraj na Mszy Świętej o godzinie 18.00 zostały poświęcone opłatki wigilijne. Od WTORKU pan organista rozpocznie roznoszenie opłatków do domów wszystkich parafian. Pamiętajmy, że ofiara za opłatki jest jednocześnie okazją do wynagrodzenia panu organiście za ofiarną prace w naszej parafii, umuzykalnianie całej wspólnoty, prowadzenie chóru parafialnego, scholki dziecięcej i Scholi Gregoriańskiej Świętego Dominika. W tym tygodniu odwiedzi rodziny według następującego porządku: Wtorek od godz. 9:00 Topilec z kolonią, od godz. 10:00 Zawady kolonie, a od 12:00 we wsi, Środa od godz. 9:00 Zaczerlany, Czwartek od godz. 9:00 Majątek Rogowo, od godz.10:00 Rogówek, Piątek od godz. 13:00 Szyszkowizna i kol. Kościuki, od godz. 15:00 ul. Piaskowa od ostatnich numerów, ul. Lisia, Bobrowa i Sarnia Sobota od godz. 9:00 Ogrodniki, od 11:00 Barszczewo kolonie, a od około 13:00 we wsi, Niedziela za tydzień od godz. 14:00 Sienkiewicze. Opłatki, także bezglutenowe, można również nabyć u pana organisty w przedsionku kościoła po każdej Mszy Świętej.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl