powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

29 Niedziela Zwykła - 20.10.2019 R.

ROZPOCZYNAMY TYDZIEŃ MISYJNY
Dzisiejsza ofiary z tacy przeznaczone są na pomoc misjonarzom. Zachęcamy do modlitwy oraz ofiar materialnych i duchowych na rzecz Misji.
  1. Informujemy, że po Wielkanocy organizujemy parafialną pielgrzymkę autokarowa do Medjugorie, szczególnego miejsca modlitwy i pojednania. Ostatnio to miejsce nawiedził nasz arcybiskup Tadeusz Wojda. Przejedziemy przez Czechy, Słowację, Węgry, Słowenię i Chorwację do Bośni i Hercegowiny. Po drodze nawiedzimy: Sanktuarium NMP Mariańskiej, Sanktuarium Krwi Chrystusa w Ludbregu oraz „Chorwackie Lourdes”. Oprócz przebywania w tym sanktuarium i spotkania się z licznymi wspólnotami, które tam powstały zajedziemy na Riwierę Makarską i przejdziemy się obok wodospadów na Jeziorach Plitwickich i poznamy wiele ciekawych miejsc. Zapisy w przyszłą niedziele w kancelarii parafialnej. Kosz pielgrzymki 1400zł, termin 20 – 27 kwietnia 2020 r. Szczegóły na naszej stronie internetowej. Ilość miejsc ograniczona. Wyjazd ten zastępuje coroczną 4 dniowa majową pielgrzymkę po Polsce.
  2. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy wczoraj bardzo ofiarnie porządkowali nasz cmentarz grzebalny karczując i wywożąc odrastające drzewa i krzewy. Niestety zauważyliśmy, że pomimo licznych apeli są osoby, które zamiast wyrzucać zużyte znicze i pojemniki na wodę do kontenerów przerzucają je za parkan na końcu nowego cmentarzu. Jest to o tyle smutne, że od roku wisi tam duża tablica prośba by śmieci zabierać ze sobą do śmietników, bowiem nie ma innej możliwości wyjścia z tamtej części cmentarza niż przechodząc kontenerów na odpadki.
  3. We wtorek przypada 560 rocznica powstania naszej parafii oraz liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Są wiec powody do wdzięczności Panu Bogu. Z tej racji serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną o godz. 18.00 a następnie procesję różańcową. W czasie procesji wyjdziemy na Rynek 11 listopada, następnie ulicą Mickiewicza i ulicą Białostocką przejdziemy na parking przed plebanią i błonia Jana Pawła II i od strony ul. Dominikańskiej wrócimy na rynek przed kościołem. Rozważania tajemnic bolesnych Różańca Świętego przeczytają i modlitwę poprowadzą: Rada Parafialna, przedstawiciele Koła Seniora, żony Strażników Eucharystii, przedstawiciele Domowego kościoła i animatorzy ruchu Światło – Życie oraz. Oczywiście w tym dniu nie będzie różańca o godz. 17,30.
  4. We środę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta o błogosławieństwo w życiu tym parafianom, którzy przez cały sezon wegetacji troszczyli się o roślinność na terenie całego kompleksu kościelnego, podlewali kwiaty, usuwali chwasty dbali o ciekawe nasadzenia. Dlatego serdecznie wszystkie te ofiarne osoby na tą Eucharystię zapraszamy.
  5. Pan Jezus tradycyjnie we czwartek zaprasza przez cały dzień, aby z Nim rozmawiać.
  6. Msza św. z okazji Imienin Abp Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego będzie sprawowana w Katedrze białostockiej w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji Najdostojniejszego Solenizanta.
  7. Dziś przed kościołem rozprowadzany jest Kalendarz Parafialny na rok 2020 przygotowany przez młodzież oazową pod kierownictwem ks. Kamila. Znajduje się tam duże przejrzyste kalendarium z zaznaczonymi najważniejszymi wydarzeniami religijnymi przyszłego roku i fotografiami z naszej parafii. Warto wiec taki kalendarz posiadać. Cena jest dobrowolna, bowiem pamiętajmy, że jest to jednoczenie doskonała okazja do wsparcia inicjatyw podejmowanych przez naszą młodzież. Za każdy dar serca ogromne Bóg zapłać!
  8. W kancelarii parafialnej przyjmujemy już kartki z wypominkami. Kartki są do pobrania przy bocznych ołtarzach i na stoliku za ławkami. Nabożeństwa będą odprawiane od niedzieli do środy o godz. 17.00 zaś o godz. 18.00 w intencji osób przypomnianych będzie sprawowana ofiara Mszy Świętej z nieszporami żałobnymi.
  9. W związku ze zbliżającymi się dniami szczególnej pamięci o naszych zmarłych zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Pamiętajmy, że troska o miejsca spoczynku bliskich i innych zmarłych to świadectwo naszej wiary w życie pozagrobowe i wdzięczności tym, którzy już odeszli do Domu Ojca.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl