powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

27 Niedziela Zwykła - 6. 10. 2019r.

REKOLEKCJE EUCHARYSTYCZNE
 1. Przy obu bocznych ołtarzach można ustawiać Torby Samarytanki w ramach akcji Caritas - „Kromka Chleba dla Sąsiada”.
 2. Dziś o godz. 12,15 na błoniach Jana Pawła II będzie odprawiona Msza Święta polowa w intencji o błogosławieństwo Boże właścicielom i opiekunom wszelkich zwierząt. Natomiast o godz. 13.30 rozpocznie się prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu, która będzie trwała do Nabożeństwa Różańcowego o godz. 17.30. zachęcamy do osobistego spotkania z Jezusem czekającym na nas w Eucharystii.
 3. Również dniu dzisiejszym po wieczornej Eucharystii o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert: Requiem - Stanisława Moniuszki oraz pieśni religijne na chór a cappella. Wstęp wolny.
 4. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe godz. 17.30. We czwartek Różaniec Święty prowadzą dzieci zaś w piątek młodzież. Osoby mające daleko do kościoła zachęcamy do modlitwy w swoich miejscowościach i domach rodzinnych.
 5. W poniedziałek zapraszamy na Msze Świętą o rozwój życia duchowego w parafii oprawę liturgiczna tworzą członkowie KŻR.
 6. Również w poniedziałek zapraszamy na uroczystość 102. rocznicy założenia Komendy Lokalnej Polskiej Organizacji Wojskowej w Choroszczy. O godz. 18.00 na Mszy świętej będziemy się modlić w intencji członków POW. Bezpośrednio po Eucharystii około godz. 19.00 odbędzie się spotkanie patriotyczne przy Pomniku POW (skrzyżowanie ulic Lipowej i Sienkiewicza (ze składaniem wiązanek i zapaleniem zniczy). Serdecznie zapraszają organizatorzy obchodów.
 7. We wtorek na Mszę św. składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie osoby zamieszkałe w domach prywatnych przy ul. Słonecznej i w bloku nr 28. Zachęcamy do wpisywania swych intencji.
 8. Ogólno diecezjalna Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę, 12 października br. W programie: Msza św. o godz. 10.00 w Bazylice Różanostockiej, a po niej występy chórów Seniorów i nabożeństwo różańcowe z Aktem Zawierzenia Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy Emerytów i Rencistów oraz Kluby Seniora do współorganizowania wyjazdu zainteresowanych osób i uczestnictwa w pielgrzymce.
 9. Przed kościołem woluntariusze Caritas zbierają ofiary do puszek na Caritas parafialną. Za tydzień puszka na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 10. Natomiast u ministrantów nabyć można nowe numer czasopism: Drogi Miłosierdzia Jego głównym tematem jest praca misjonarzy oraz powołanie każdego chrześcijanina do głoszenia Ewangelii. Materiały przybliżają osoby i miejsca, w których pracują nasi misjonarze. Polecamy także relację z wyprawy śladami bł. ks. Michała Sopoćki po miejscach jego dzieciństwa i młodości na terenach dzisiejszej Białorusi i Litwy. Jeden z artykułów zabiera nas w podróż do Wierszyny - enklawy polskości na dalekiej Syberii.
 11. W przedsionku kościoła można obejrzeć zdjęcia z wyjazdu do 6 kościołów naszej archidiecezji.
 12. Na naszej stronie internetowej możemy zapoznać się ze Słowem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Który przypomina o obowiązku moralnym odpowiedzialności za Ojczyznę wyrażającym się w udziale w wyborach i głosowaniu na odpowiedzialnych kandydatów.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl