powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

26 Niedziela Zwykła - 29.09.2019r.

 1. Dziś przed kościołem członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej rozdają kolejny numer ciekawej gazety ewangelizacyjnej.
 2. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza do wzięcia udziału w kampanii charytatywnej „Torba Samarytanka” prowadzonej w ramach obchodów akcji „Kromka Chleba dla Sąsiada”. Akcja prowadzona jest na rzecz osób ubogich i najbardziej potrzebujących. Aby włączyć się w to dzieło wystarczy po Mszy Świętej pobrać leżące przy obu bocznych ołtarzach torby samarytanki, którą należy wypełnić produktami spożywczymi o długim terminie przydatności, a następnie wypełnioną zwrócić w następną w to samo miejsce. Jest też możliwość dostarczania tych produktów we własnych torbach lub reklamówkach.
 3. We wtorek na Mszę Świętą do Miłosierdzia Bożego, zapraszamy szczególnie mieszkańców ulicy Ogrodowej. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji, aby modlitwa była jak najbardziej osobista.
 4. W tym tygodniu wkraczamy w miesiąc październik, poświecony Matce Bożej. O godz. 17.30 zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe. Od tego roku przy każdej tajemnicy będą odczytywane rozważania. We czwartek Różaniec Święty prowadzą dzieci zaś w piątek młodzież. Osoby mające daleko do kościoła zachęcamy do modlitwy w swoich miejscowościach i domach rodzinnych.
 5. We środę bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się w naszym kościele projekcja bardzo interesującego filmu: „Złączyć się z narodem” Opowiada on o losach polaków zesłanych przez stalinowskie NKWD na dalekie kazachskie stepy do najcięższej niewolniczej pracy w sowieckich kołchozach i łagrach. Zabrano im wszystko: narodowość, rodzinę, wiarę i godność. Zrabowano cały dobytek wysyłając w bydlęcych wagonach tysiące kilometrów od domu. Potomkowie polskich zesłańców od wielu pokoleń czekają na powrót do Ojczyzny swych przodków. Po projekcji będzie możliwość rozmowy z reżyserem filmu i innymi gośćmi. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej możliwości poznania losów naszych rodaków zesłanych do Kazachstanu.
 6. Również we środę obchodzimy wspomnienie świętych Aniołów Stróżów, warto pamiętać o tych duchach niebieskich, które się nami stale opiekują. Tego dnia szczególnie dziękujmy im za szczególną troskę o nasze zbawienie. Natomiast w sobotę obchodzimy wspomnienie świętej siostry Faustyny. Ponieważ posiadamy relikwie św. Faustyny, będzie wiec można otrzymać osobiste błogosławieństwo.
 7. Grono Przyjaciół Seminarium we czwartek o godz. 17.30 poprowadzi Koronkę do Milosierdzia Bożego w intencji powołań.
 8. Również we czwartek zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne połączone ze Mszą Św. z racji na I czwartek. Zaś w piątek do rozpoczęcia obchodzenia I piątków miesiąca. Jeśli zacznie się je obchodzić w październiku to dziewiąty piątek wypadnie przed wakacjami w czerwcu. Zachęcamy, by rodzice z dziećmi, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej obeszły razem I piątki. Jest to również doskonałe przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 9. Bardzo prosimy o dostarczanie do kancelarii parafialnej do najbliższego czwartku adresów osób, które pragną dołączyć do chorych odwiedzanych w pierwsze piątki miesiąca.
 10. W piątek rozpoczynają się Rekolekcje Eucharystyczne dawniej zwane Nabożeństwem 40 godzinnym. Rekolekcjom przewodniczy ks. Jacek Tomkiel proboszcz parafii bł. Bolesławy Lament w Białymstoku. Bardzo prosimy, by na Mszę Świętą Szkolne o godz. 8,15 i 11.00 nie przychodziły osoby dorosłe, prócz oczywiście nauczycieli i wychowawców. Msze Święte dla dorosłych będą odprawiane o godz. 9.30, 12,15 i 18.00. Rekolekcje to doskonała okazja do spowiedzi, bowiem przyjedzie wielu kapłanów i jest to I piątek miesiąca. Tradycyjnie, jak co roku w Uroczystość Matki Bożej Różańcowej, która obchodzona będzie w sobotę istnieje możliwości modlitewnego obejścia wokół ołtarza głównego. Jest to tak zwana modlitwa kolan, oczywiście, jeśli komuś zdrowie na to pozwala. Szczegółowy program rekolekcji jest umieszczony w przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej.
 11. W przyszłą niedzielę o godz. 12,15 z okazji wspomnienia Św. Franciszka z Asyżu, zostanie odprawiona Msza Święta polową na błoniach Jana Pawła II w intencji o błogosławieństwo Boże właścicielom i opiekunom zwierząt. Zapraszamy dzieci i dorosłych ze swoimi zwierzątkami oraz tradycyjnie hodowców koni, ułanów i miłośników gołębi.
 12. W przyszłą niedzielę w ambulansie zaparkowanym przy centrum Kultury będzie można oddawać krew. Zachęcamy wszystkich do tego daru miłosierdzia.
 13. Również za tydzień odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Caritas parafialną

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl