powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

23 Niedziela Zwykła - 8.09.2019r.

 1. Nasza parafia poszukuje osoby, która lubi gotować. Do zakresu obowiązków należeć będzie przygotowywanie śniadań i obiadów. Można w ten sposób dorobić sobie do emerytury bądź renty. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej.
 2. Bardzo prosimy, by dziś po Mszy Świętej odebrać resztę koszy oraz tac ze święta dziękczynienia stoją one przy kaplicy dominikańskiej.
 3. Dziś w Kaplicy Dominikańskiej są przyjmowanie zapisy na bardzo ciekawy jednodniowy objazd kolejnych sześciu kościołów nasze archidiecezji. Wyjedziemy w sobotę 21 września o godz. 8.30 z parkingu na Błoniach JPII. Najpierw odwiedzimy kościół parafialny w Tryczówce i Diecezjalny Dom Rekolekcyjny w Bogdankach, w którym uczestniczyć będziemy we Mszy Świętej. Dyrektorem tego domu jest dawny nasz wikariusz Ks. Rafał Arciszewski. Następnie udamy się do świątyń w Zabłudowie i Narewce. Odwiedzimy także dobrze nam znanego ks. Andrzeja Łukucia, który jest proboszczem w Jałowce. Poznamy jego nowa parafię. Rozpalimy tradycyjnie ognisko, trzeba wiec zabrać kiełbaski, by je własnoręcznie upiec. W drodze powrotnej odwiedzimy kościół parafialny w Michałowie. Koszt wyjazdu z ubezpieczeniem i pamiątkowym zdjęciem 35zł od osoby.
 4. Także dziś po Mszy Świętej o godz.12.15 zapraszamy na spotkanie uczniów klas II przygotowujących się do I Komunii świętej. W przyszłą niedzielę o tej samej porze odbędzie się spotkanie uczniów klas III wraz z rodzicami.
 5. Również dziś o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie rozpoczynające formację wszystkich ministrantów. Serdecznie zapraszamy do dołączenia do tego zaszczytnego grona. Natomiast kandydatów po pierwszej komunii świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjne po Mszy o godz. 18.00.
 6. W tym roku z racji niedzieli nie ma Święta Narodzenia NMP. Poświecenie ziarna siewnego po Mszy Świętej o godz. 18.00. wówczas mieszkańcy Barszczewa zabiorą wykonany przez nich bardzo piękny wieniec dożynkowy.
 7. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego, zapraszamy szczególnie mieszkańców domów prywatnych przy Alei Niepodległości, Wojska Polskiego, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich i Sarosieka.
 8. Zapraszamy do nawiedzania naszego kościoła we czwartki, kiedy to Pan Jezus w sposób szczególny czeka na nas przez cały dzień i zachęca: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Mt 11, 28 Jednocześnie prosimy, aby kto może przychodził w godzinach popołudniowych miedzy 14.00 a 16.00, bo o tej porze czasami brakuje osób do adoracji Pana Jezusa.
 9. W sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża. Tego dnia wszyscy przychodzimy do kościoła z krzyżami w ramach modlitewnym wydarzeniem „Polska pod Krzyżem”. Spotykamy się w kościele o godz. 17.20 na nabożeństwie Drogi Krzyżowej. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta za Kościół, Ojczyznę i rodzinę. Następnie tak jak w Wielki Piątek rozpocznie się osobista adoracja Krzyża Świętego. Bardzo prosimy wszystkie osoby chore i cierpiące, aby tego dnia łączyli się w modlitwie i swoje cierpienie ofiarowali w intencjach Kościoła, Ojczyzny i rodziny.
 10. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.15 zostaną poświecone plecaki i przybory szkolne uczniów pierwszych klas i wszystkich zainteresowanych dzieci.
 11. Wspólnota Domowego Kościoła naszej parafii oraz Ruch Rodzin Nazaretańskich zapraszają małżeństwa oraz osoby zainteresowane pogłębianiem życia duchowego na spotkania formacyjne. Spotkania RRN odbywają się we czwartki – grupa starsza i piątki osoby młodsze. Zaś zainteresowani Kręgami Rodzin niech zgłaszają się do ks. Cezarego.
 12. Ks. Marcin zaprasza wolontariuszy Parafialnej Caritas, jak również wszystkie osoby, które chciałyby do niej należeć i służyć swoją pomocą potrzebującym, na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się jutro, czyli w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w Kaplicy Dominikańskiej.
 13. Pan Łukasz, nasz organista, ogłasza nabór do Chóru Parafialnego, którego próby odbywają się we środy o godz. 19.00, do Chórku Dziecięcego, który ma swoje spotkania we czwartki o 17.00 i do Scholi Gregoriańskiej Świętego Dominika. Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt z panem organistą. Schola młodzieżowa zaprasza wszystkich chętnych, którzy pragną śpiewem chwalić Pana i uświetniać nasze uroczystości do swojego grona. Spotkania są w każdy piątek o godz. 17.00, minimalny próg wieku to 7 klasa SP.
 14. Wszystkie osoby potrzebujące darmowych ubrań, zapraszamy do Stacji Caritas w Choroszczy przy Al. Niepodległości 1 d (jest to szary, parterowy budynek przy wyjeździe do Żółtek) w każdy wtorek w godzinach od 16.00 do 17.30.
 15. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i Centrum Pastoralno Katechetyczne w Białymstoku. Natomiast u ministrantów można nabyć nowy numer czasopisma „Drogi Miłosierdzia”.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl