powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

19 Niedziela Zwykła Odpust Świętego Dominika 11.08.2019 r.

Kaznodzieją odpustowym jest. ks. Leszek Giemza, Dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Studzienicznej kolo Augustowa.
  1. We wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców ulic: Piaskowej i Kościukowskiej. Przypominamy jednocześnie o wpisywaniu swych intencji, aby modlitwa była jak najbardziej osobista.
  2. We czwartek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP porządek Mszy Św. niedzielny, jako, że jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Bukiety takie przynosi się na pamiątkę odnalezienia przez, Apostołów w grobie Maryi tylko pięknych ziół i kwiaty. W tradycji katolickiej bukiety i wianki trzymano przez cały rok, wierzono, że chronią od nieszczęścia, choroby, czy pioruna. Starajmy się wiec zgodnie z tą piękną tradycją przygotować oryginalne wiązanki, by po poświeceniu pozostały w naszych domach i otaczały błogosławieństwem przez cały najbliższy rok.
  3. Tego dnia w Katedrze Białostockiej o godz. 14.00 celebrowana będzie Msza Święta połączona z obrzędem poświęcenia tegorocznych plonów. W tym roku naszą parafię na tej uroczystości będą reprezentować mieszkańcy Barszczewa, to oni przygotują piękny wieniec, który od rana będzie gościł w naszym kościele a następnie zostanie przewieziony do katedry. W przyszłym roku wieniec przygotują mieszkańcy miejscowości Dzikie i kolonii, jako że obowiązuje porządek alfabetyczny.
  4. Tradycyjne również 15 sierpnia w dniu Wojska Polskiego i Cudu nad Wisłą o godz. 18.00 modlimy się za naszą kochaną Ojczyznę, zapraszamy poczty sztandarowe. Po Mszy Świętej serdecznie zapraszamy na spotkanie religijno - patriotyczne w miejscu potocznie zwanym „Szubienicą”. Będziemy tam wspominać rodaków, którzy na tych terenach w minionych wiekach walczyli o wolność Ojczyzny - również naszą wolność, jesteśmy zobowiązani do długu wdzięczności. Po Mszy Świętej będzie podstawiony na błoniach Jana Pawła II autobus, który przewiezie zainteresowanych na miejsce pamięci.
  5. We czwartek gościmy w naszej parafii kaplana z Ukrainy, który będzie głosił słowo Boże i zbierał ofiary na budowę kościoła.
  6. W tym tygodniu o godz. 18.00 odbędą się trzy Msze Święte patronalne. We środę św. Maksymiliana Kolbe swego patrona będą prosić o wstawiennictwo u Boga mieszkańcy bloków przy osiedlu Zielona Dolina. W piątek za wstawiennictwem Św. Rocha będą się modlić mieszkańcy domów prywatnych przy Alei Niepodległości, Wojska Polskiego, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich i Sarosieka. Natomiast w sobotę św. Jacka swego niebieskiego opiekuna uczczą mieszkańcy osiedla Zielona dolina, czyli ulic: Wodociągowej, Wędkarskiej, Spławikowej, Narwiańskiej i Rybackiej.
  7. Również w sobotę o godz., 19.00 Msza Święta jubileuszowa Klubu Abstynenta Wolność.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl