powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

17 Niedziela Zwykła 28 lipca 2019
  1. Dziś o godz. 17.30 w naszym kościele wspólny różaniec członków Kół Żywego Różańca
  2. We wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego oprócz wszystkich czcicieli Jezusa Miłosiernego zapraszamy szczególnie mieszkańców wszystkich ulic z nowego Osiedla Gaj. Przypominamy jednocześnie o wpisywaniu swych intencji, aby modlitwa była jak najbardziej osobista.
  3. W najbliższy wtorek o godz. 19, 00 na Rynku 11 Listopada odbędzie się spotkanie z panią dyrektor Muzeum Sue Ryder w Warszawie Anną Kalata i wernisaż wystawy "Sue Ryder. Życie dla ludzi". Pani Sue Ryder była wielką miłośniczką Polski, katoliczką niosącą pomoc potrzebującym. Otwierała domy pomocy, ośrodki socjalne, szpitale. Wraz z mężem całe życie poświęcili działalności charytatywnej. Zapraszamy serdecznie na to wtorkowe wydarzenia jednocześnie informujemy, że wystawę będzie można oglądać również w kolejne dni po wernisażu na rynku przy kościele.
  4. Pamiętajmy, że w każdy czwartek przez cały dzień czeka na nas w kościele Pan Jezus i zachęca: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Starajmy się korzystać z tego zaproszenia.
  5. W piątek o godz. 18.00 mieszkańcy ulicy, ks. Pieściuka i ul. Mickiewicza do ul. Baczyńskiego będą mieli swą Msze świętą patronalną i polecać się będą opiece Matki Bożej Anielskiej.
  6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W niedzielę o godz. 9, 30 z racji pierwszej niedzieli odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  7. W przyszłą niedzielę przeżywamy doroczny Odpust Matki Bożej Anielskiej. Kazania miał głosić nasz parafianin ks. Andrzej Bystrowski, ale z przyczyn obiektywnych nie może do nas przybyć. Zastąpi go ks. Wojciech Rogowski pochodzący z Rogówka. Przez cały dzień można uzyskać odpust zupełny tzw. ”Porciunkuli”. Warunki uzyskania odpustu to stan łaski, przystąpienie do Komunii świętej. Z racji odpustu tradycyjnie można zamówić po nabożeństwie przy ołtarzu Matki Bożej Anielskiej Msze św. składkowe do Matki Bożej w dowolnych intencjach.
  8. W najbliższą niedzielę ambulans do poboru krwi będzie ustawiony na Błoniach JPII od godz. 9.00 – 13.30. Serdecznie zapraszamy do podzielenia sie cząstką siebie z potrzebującymi.
  9. Tak jak słyszeliśmy w komunikacie miesiąc sierpień tradycyjnie jest miesiącem trzeźwości starajmy się wytrwać w swych postanowieniach.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl