powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

ODPUST PARAFIALNY NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA 23 czerwca 2019 r.

Dziś przeżywamy główny odpust naszej parafii narodzenia św. Jana Chrzciciela, kaznodzieją odpustowym jest biblista ks dr Wojciech Michniewicz. Dziś można zdobyć odpust zupełny niezbędny stan łaski.
  1. W dniu dzisiejszym żegnamy ks. Andrzeja Łukucia wikariusza naszej parafii, który po czterech latach ofiarnej pracy został mianowany przez ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdę, proboszczem parafii Przemienienia Pańskiego w Jałówce. Serdecznie dziękujemy za piękną kapłańską postawę i życzymy błogosławieństwa Bożego w posłudze proboszcza na nowej placówce.
  2. We wtorek na Mszę Świętą do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców ulic Akacjowej, Brzozowej, Klonowej, Świerkowej i Sportowej. Przypominamy o wpisywaniu własnych intencji.
  3. W poniedziałek o godz. 18.00 mieszkańcy ul. Białostockiej i części ul. Kościuszki polecać się będą opiece św. Jana Chrzciciela. Natomiast kolejne trzy Msze Święte patronalne odbędą się o godz. 19.00. We czwartek mieszkańcy Kościuk będą prosić o wstawiennictwo NMP Nieustającej Pomocy, w piątek parafianie zamieszkali w kolonii Porosły polecać się będą opiece św. Piotra, zaś w sobotę Św. Pawła swego patrona uczczą mieszkańcy Ogrodnik.
  4. Zapraszamy na piękne Nieszpory Eucharystyczne z procesją wokół kościoła, które rozpoczynają się o godz. 17.30. We czwartek po całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu na zakończenie Oktawy Bożego Ciała tradycyjne udzielane będzie błogosławieństwo dzieci oraz ziół i kwiatów. Serdecznie zapraszamy rodziców ze swymi pociechami.
  5. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. W sobotę przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Ofiary z tacy przeznaczone będą na Stolicę Piotrową.
  7. Przypominamy, że w związku z wakacjami i okresem urlopowym tradycyjnie od przyszłej niedzieli do września nie ma Mszy Św. dziecięcej o godz. 12.15. Rozpoczynający się czas urlopów i wakacji wykorzystajmy nie tylko do odnowienia sił fizycznych, ale także wewnętrznego uspokojenia, pogłębienia naszej wiary. Nie zapominajmy w czasie urlopów o Mszy Świętej niedzielnej, warto również odwiedzić świątynię w dzień powszedni.
  8. Dziś po Mszy Świętej o godzinie 18.00 serdecznie zapraszamy na koncert finałowy Festiwalu Cameralis et Sacralis. Wystąpi Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pod dyr. Wioletty Miłkowskiej.
  9. U ministrantów można nabyć kolejne numery czasopism religijnych: Miłujcie się i Drogi Miłosierdzia.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl