powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 16 czerwca 2019 r.

  1. Kochani, w tym roku jest wyjątkowo ciepło pogoda zachęca, by się pozbywać niepotrzebnych wierzchnich ubrań i chodzić wszędzie luźno i swobodnie ubranym tak, jak się chodzi na plażę czy na basen. Ale są miejsca szczególne w których taki strój nie przystoi. W wielu krajach turyści, którzy naruszają swoim ubiorem przyjęte normy, są przez strażników zatrzymywani przy drzwiach świątyń i w najlepszym wypadku wręczane są im peleryny, lub chusty do okrycia ciała. W kościele jesteśmy w obecności Kogoś bardzo wyjątkowego, bo samego Boga: Stwórcy i Pana, któremu przez odpowiedni, czysty i schludny ubiór oraz skromną postawę oddaje się cześć i szacunek. Podsumowując: mężczyzn w kościele obowiązują długie spodnie - i to nie te od dresu - oraz koszule, co najmniej z krótkim rękawem. Krótkie spodenki, szorty czy też koszulki na ramiączkach są absolutnie niedopuszczalne. W przypadku kobiet - spódnice przynajmniej do kolan oraz zakryte ramiona i piersi. Głębokie dekolty i odkryte ramiona, podobnie jak wszelkiego rodzaju prześwitujące materiały - są naruszeniem dobrych obyczajów. Starajmy się tak postępować i zwracać uwagę bliźnim. W przedsionku kościoła wiszą plakaty, które o tym przypominają.
  2. Dziś wieczorem o godzinie 19.00 w ramach Festiwalu Cameralis et Sacralis - czyli muzyka dla duszy. Wystąpią; Michał Rajewski – baryton i Łukasz Olechno - organy.
  3. Od jutra zapraszamy dzieci na Biały Tydzień po I Komunii świętej i jednocześnie tradycyjnie nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 17.40.
  4. We wtorek kościelne zakończenie roku szkolnego. Msza Święta dla klas IV i VIII i gimnazjum o godz. 8.15 zaś dla klas 0 – III o godz. 9.30.
  5. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców ul. Branickiego i Szkolnej.
  6. We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte będą; o godz. 7.00, następnie uroczysta z procesją o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz.18.00. W tym roku pójdziemy za Panem Jezusem ulicami Mickiewicza, Lipową, Sienkiewicza i ul. Branickiego wrócimy na Rynek 11 listopada. Ołtarze przygotowują I - mieszkańcy ul. Lipowej przy cerkwi /odpowiada ks. Kamil/, II – mieszkańcy ul Szpitalnej, na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i Szpitalnej/asystuje ks. Andrzej/, III – przy domu państwa Frankowskich pomagają sąsiedzi /opiekuje się ks. Sebastian/, IV zaś przy klasztorze tradycyjnie Akcja Katolicka /asystuje ks. proboszcz./: Tła ołtarzowe odbieramy od jutra na plebanii. Postarajmy się posprzątać i udekorować trasę procesji. Zachęcamy wszystkich do podążania za Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, tradycyjnie zapraszamy poczty sztandarowe wszystkich szkół i instytucji. Starajmy się, aby wzdłuż trasy procesji były udekorowane poszczególne domy, bowiem jest to widoczne wszystkim świadectwo wiary, bądź słabej wiary gospodarzy.
  7. W piątek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta patronalna do św. Józefa w intencji wszystkich mieszkańców nowego osiedla Gaj.
  8. Od piątku spotykamy się o godz. 17.30 na pięknych Nieszporach Eucharystycznych i procesji z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
  9. Informujemy, że powstał piękny 8O- cio stronicowy album z Misterium Meki Pańskiej, które odbyło się w tym roku w naszej parafii. Kosz albumu 70 zł. Osoby zainteresowane jego nabyciem powinny do jutra wieczorem zgłosić się do zakrystii i wpłacić wartość albumu dla pana kościelnego. By było wiadomym ile egzemplarzy wydrukować.
  10. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na KUL i Centrum Pastoralno Katechetyczne w Białymstoku.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl