powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkanocna - 19 maja 2019 r.

 1. W dniu dzisiejszym godz. 17, 15 spotkanie w kościele młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas VI i VII.
 2. W tym tygodniu odbędą się trzy Msze Święte patronalne: we wtorek za przyczyna sw. Jana Nepomucena modlić się będą mieszkańcy ul. Piaskowej i Kościukowskiej. We środę mieszkańcy bloków na osiedlu Wichrowe wzgórza będą prosić o wstawiennictwo sw. Ritę. Tego dnia wszyscy przynoszą do kościoła do poświecenia róże sw. Rity. Natomiast w piątek o godz19.00 mieszkańcy Zawad i Topilca z koloniami polecać się będą opiece NMP Wspomożycielki Wiernych.
 3. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które po zimowej przerwie w piątek i sobotę ustawiały gazony i sadziły kwiaty wokół kościoła i w ogrodzie Matki Bożej. Jednocześnie we wtorek po Wieczornej Mszy świętej zapraszamy do kaplicy dominikańskiej przedstawicieli tych wspólnot, które jak w ubiegłym roku chciały by dbać o kwiaty na terenie wokół naszej świątyni.
 4. Pan Jezus zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie. Tradycyjnie będzie czekał ukryty w białej Hostii przez cały czwartek do Mszy Świętej wieczornej. Nie przegapmy tej szczególnej okazji.
 5. W najbliższą sobotę 25 maja zapraszamy na VI Rodziną Pielgrzymka Rowerowa. Trasa: Choroszcz - Rzędziany - Konowały - Choroszcz długości 22 kilometrów. Większość trasy to ścieżka rowerowa. Spotykamy się o godz. 9.00 przy naszym kościele. W Konowałach będzie odprawiona w intencji pielgrzymów Msza święta. Dlatego postarajmy się być w stanie łaski. Po Mszy ognisko, więc zatroszczymy się o swoje ciało, niech każdy z uczestników zaopatrzy się w prowiant i napoje. Z racji na odpowiedzialność, osoby niepełnoletnie muszą jechać pod opieka dorosłych. Bardzo prosimy, by dorośli nałożyli kamizelki odblaskowe. Powrót przewidziany jest około godziny 13.30. Prosimy o zapisy w kancelarii, byśmy mogli odpowiednio zaplanować wyjazd. Zachęcamy do czynnego odpoczynku w dobrym towarzystwie. Oczywiście wyjazd jest uzależniony od bezdeszczowej pogody.
 6. Są jeszcze wolne miejsca na ciekawą autokarową pielgrzymkę do Czech i na Morawy w dniach 24-28 lipca. Bliższe informacje na naszej stronie internetowej.
 7. W przedsionku kościoła można obejrzeć zdjęcie grupowe a na stronie internetowej ponad 300 fotografii z naszej parafialnej 4 dniowej pielgrzymki śladami św. Jana Pawła II nie tylko po Podhalu.
 8. W terminie 15-16 czerwca organizowana jest III Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa do Różanegostoku. Zapisy organizowane są przez Internet – na
 9. stronie Całkowity koszt pielgrzymki to 40 zł. Liczba miejsc jest ograniczona.
 10. Tak jak przed kilku laty nasza parafia włącza się w ogólnopolską akcje: Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci - ZOSTAN PATRONEM POLSKICH MISJONARZY”. Przychody z akcji pomogą przy zakupie inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez siostry Orionistki a także wsparcie placówki Sióstr Pallotynek w Kamerunie w ramach akcji: „Wyprawka dla dzieci”. Aby wesprzeć tę piękną akcję od jutra do 13 czerwca wszelkiego rodzaju zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny prosimy dostarczyć na teren Spółdzielni Kółek Rolniczych w Choroszczy. Za życzliwość i wielokrotna pomoc w tej akcji dziękujemy prezesowi SKR-u w naszym mieście.
 11. Za tydzień w niedzielę, odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby niepełnosprawnego Mariusza Wasilewskiego z Ogrodnik, który w 2018 r. utracił rękę w wypadku przy pracy na roli, a drugą rękę ma niesprawną od urodzenia. Pieniądze ze zbiórki będą przeznaczone na rehabilitację i częściowe pokrycie kosztów zakupu protezy.
 12. Dziś przed kościołem, wolontariusze Caritas zbierają ofiary do puszek w ramach akcji „Kilometry Dobra”. Wszystkie zebrane fundusze zostaną przekazane do Caritas Diecezjalnej na zakup dwóch dostawczych samochodów, które będą służyły najbardziej potrzebującym w diecezji: seniorom, chorym, samotnym, wykluczonym społecznie i ubogim korzystającym z placówek: Centrum Pomocy Samarytanin, Wypożyczalni Sprzętu Medycznego oraz noclegowni dla Bezdomnych Mężczyzn i Kobiet. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 13. Przed kościołem możemy nabyć majowy numer czasopism Drogi Miłosierdzia i Miłujcie się.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl