powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Miłosierdzia Bożego - 28 kwietnia 2019r.

O Uroczystość Miłosierdzia Bożego, Pan Jezus powiedział:” Kto w tym dniu będzie w stanie łaski i przyjmie Komunię świętą, dostąpi odpuszczenia wszystkich kar doczesnych i win”. Zatem święto Miłosierdzia i przyjęcie w tym dniu Komunii świętej obdarza nas tym dobrem, jakie daje Chrzest Święty. Zachęcamy do skorzystania z tego szczególnego daru Bożego miłosierdzia.
 1. W dniu dzisiejszym przed kościołem członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej rozdają kolejny numer ciekawej gazety Dobre Nowiny.
 2. Również dziś racji Uroczystości Miłosierdzia Bożego zapraszamy o godz. 15.00 do kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Natomiast o 17.15 spotkanie formacyjne KŻR i wspólny różaniec.
 3. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców Rogowka z koloniami i Majątku Rogowo. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji.
 4. Od środy zapraszamy na nabożeństwa majowe: dorosłych codziennie o godz. 17.30, dzieci we czwartki, będą wówczas śpiewać litanię do Matki Bożej. Natomiast młodzież zapraszamy od przyszłej niedzieli w dni powszednie o godz.18.45.
 5. We czwartek 2 maja obchodzić będziemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej. Z tej okazji Miejsko Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała zapraszają na IX Marsz z Flagą Rzeczypospolitej. Marsz rozpocznie się o godz. 17.00 na Placu Brodowicza. Następnie przejdziemy do kościoła parafialnego na Msze święta za Ojczyznę. Po niej odbędzie się tradycyjny koncert. Święto flagi jest doskonałą okazja do okazania miłości do Ojczyzny. Prosimy o zabranie z sobą flag. Przypominamy także o wywieszeniu flag na swoich domach.
 6. W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00.
 7. W tym tygodniu odprawiane będą o godz. 19.00 dwie Msze Święte patronalne. W piątek mieszkańcy Łysek będą polecać się opiece NMP, zaś w sobotę gospodarze z Barszczewa z koloniami będą prosić o wstawiennictwo swego patrona św. Floriana.
 8. W najbliższą sobotę 4 maja o godz. 10.30 wyrusza z naszego kościoła Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Pójdziemy sprawdzoną krótszą trasa długości 21km. Szlak jest bardzo malowniczy omija ruchliwe drogi wiedzie traktem pieszym przez łąki i lasy. W Pogorzałkach łączymy się z grupami białostockimi. Zapraszamy mężczyzn, młodzieńców i chłopców do wspólnej wędrówki do Matki Bożej. Zdarza się, że w pielgrzymce wędrują do Matki Bożej całe pokolenia; dziadek, synowie i wnuki. Prosimy o zgłoszenia w kancelarii, by zapewnić autokar na drogę powrotną. Koszt znaczka 5 zł, zaś autokaru powrotnego 10 zł.
 9. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce organizowanej przez Koła Żywego Różańca naszej parafii. Proponujemy wyjazd do Czech i na Morawy w dniach 24 - 28 lipca. W programie zwiedzanie Ołomuńca, Brna, Welehradu i innych historycznych miejscowości, jak również Morawskiego Krasu - krainy 1000 jaskiń. Dodatkowe informacja na naszej stronie internetowej, oraz u Ks. Andrzeja lub odpowiedzialnej za KŻR w naszej parafii Pani Anny Baszeń z Barszczewa.
 10. W tym przyszłą niedziele po Mszy świętej o godz. 9.30 odbędzie się procesja Eucharystyczna wokół kościoła.
 11. W dniu dzisiejszym, rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Dlatego dzieci składają do kosza przed ołtarzem skarbonki Caritas, do których zbierały przez cały Wielki Post ofiary dla potrzebujących. Natomiast przed kościołem prowadzona jest zbiórka na Caritas Archidiecezjalną.
 12. W ambulansie zaparkowanym na błoniach Jana Pawła II można honorowo ofiarować krew w godz. 9.00 – 13.00. Natomiast u ministrantów można nabyć nowe numery czasopism „Drogi Miłosierdzia” i „Miłujcie się”.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl