powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 2019r.

 1. Pragniemy serdecznie podziękować Strażnikom Eucharystii i ich żonom, za pomoc w przygotowaniu tegorocznych dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Ks. Andrzejowi za własnoręcznie wykonaną oryginalną dekoracje ciemnicy a pani Krystynie za jak zawsze ciekawe kompozycje kwiatowe w prezbiterium. Dziękujemy serdecznie naszej służbie liturgicznej za piękną posługę przy ołtarzu, dziękujemy naszemu panu organiście Łukaszowi z wspaniałym chórem i scholom za mistrzowska oprawę muzyczną, która bardzo ubogaca liturgię, dziękujemy Strażakom i harcerzom z zuchami, za tradycyjne czuwanie przy Grobie Pańskim dzisiejszej nocy, dziękuję również wszystkim wspólnotom i poszczególnym osobom prywatnym zaangażowanym w prowadzeniu nocnego czuwania. Gratuluję także tym wszystkim, którzy potrafili urwać część snu dzisiejszej nocy dla Jezusa i przyjść by towarzyszyć Mu przy Grobie Pańskim. Oczywiście serdecznie dziękuję białej procesji i wszystkim, którzy nieśli sztandary i chorągwie reprezentujące społeczność naszej parafii.
 2. Bardzo prosimy wszystkie grupy odpowiedzialne za noszenie chorągwi i sztandarów podczas procesji eucharystycznych, aby po zakończonej procesji nakładać na nie pokrowce. Zapobiegnie to ich niszczeniu a przecież są to przedmioty sakralne i zabytkowe.
 3. Dziś o godz, 19.00 w programie katolickim „Pod Twoja obronę” w TVP3 relacja filmowa z Misterium Meki Pańskiej wystawianej na błoniach Jana Pawła II.
 4. Jutro poniedziałek wielkanocny porządek Mszy świętych niedzielny. Tradycyjnie będzie odczytany list rektora KUL a ofiary z tacy przeznaczamy na tą katolicką uczelnię i Centrum Teologiczno Pastoralne.
 5. Uroczystość Wielkanocną obchodzi się przez 8 dni /oktawa/, dlatego w najbliższy piątek nie ma postu. Zachęcamy do udziału w codziennej Eucharystii. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 przez najbliższy tydzień będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego z racji trwającej nowenny przed uroczystością Bożego Miłosierdzia.
 6. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego oprócz wszystkich czcicieli Jezusa Miłosiernego zapraszamy mieszkańców Ruszczan. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji.
 7. We środę o godz. 19.00 będzie odprawiona pierwsza w tym roku Msza Święta patronalna. Mieszkańcy Rogówka z koloniami i Majątku Rogowo będą się polecać opiece sw. Wojciecha.
 8. Zachęcamy do czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu towarzyszenia Jezusowi, który czeka na nas i zapewnia: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążenie jesteście a Ja was pokrzepię”
 9. Korzystając z obecności wielu parafian i gości, których bliscy spoczywają na naszły cmentarzu grzebalnym ponawiamy prośbę o wspólną troskę o przymykanie bram na naszym cmentarzu, jeśli zastaniemy je otwarte.
 10. W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego, którą poprzedza nowenna odprawiana codziennie po Mszy świętej. O Uroczystość Miłosierdzia Bożego Pan Jezus powiedział, kto w tym dniu będzie w stanie łaski i przyjmie Komunię świętą, dostąpi odpuszczenia wszystkich kar doczesnych i win. Zatem święto Miłosierdzia i przyjęcie w tym dniu Komunii świętej obdarza nas tym dobrem, jakim obdarza chrzest święty. Zachęcamy do skorzystania z tego szczególnego daru Bożego miłosierdzia. Z tej racji o godz15.00 spotkamy się w kościele na Koronce do Bożego Miłosierdzia.
 11. W przyszłą niedziele dzieci przynoszą do kościoła skarbonki Caritas, do których zbierały przez cały Wielki Post ofiary dla potrzebujących.
 12. W zakrystii bądź u ministrantów można nabyć świąteczne numery czasopism „Drogi Milosierdzia” i „Miłujcie się”.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl