powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

IV niedziela Wielkiego Postu - 31 III. 2019r.

 1. Cieszymy się coraz większym porządkiem panującym na naszym cmentarzu grzebalnym. Dlatego bardzo prosimy o wrzucanie śmieci z nagrobków do dwu kontenerów znajdujących się na dole i górze cmentarza. Nie jesteśmy wstanie ustawić koszy przy każdym grobie wiec wychodząc z cmentarza zabierajmy pojemniki na wodę i stare wypalone znicze, by wrzucić do kontenerów a nie na gromadę przy studni, na sąsiedni opuszczony nagrobek, bądź za plot. Kolejna sprawą są pojawiają się sygnały o kradzieżach kwiatów na nagrobkach i bezpańskich psach włóczących się po cmentarzu. Znane jest wszystkim instynktowne zachowanie psów, które znaczą swój teren. Dlatego zwracamy się do wszystkich parafian na czele z zarządcą cmentarza firmą pogrzebową Żakowscy, oraz firmami pomnikarskimi montującymi nagrobki, jak również do wszystkich osób, które odwiedzają nasz cmentarz o zamykanie bram i bramek, jeśli widzimy, że są one otwarte. Celowo nie montujemy tam kłódek, aby nie utrudniać życia, ale starajmy się wspólnie by bramy były zamykane. Serdecznie dziękujemy za wzajemną troskę o groby naszych najbliższych, aby te miejsca były jak najbardziej godne.
 2. W dniu dzisiejszym przed kościołem członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej rozdają kolejny numer ciekawej gazety ewangelizacyjnej.
 3. Również dziś o godz. 15.00 spotkanie w kościele i próba generalna w strojach przed Misterium Męki Pańskiej. Obecność wszystkich uczestników obowiązkowa. Na czas próby nie parkujemy aut na błoniach.
 4. Koła Żywego Różańca spotykają się dziś na wspólnej modlitwie o 17.00. po tym nabożeństwie, bądź po Gorzkich Żalach i Mszy Świętej wieczornej będzie się można zapasać w Kaplicy Dominikańskiej na pielgrzymkę do Czech i na Morawy w dniach 24-28 lipca. Bliższe informacje przy zapisach.
 5. Jutro godz. 18.00 z racji pierwszego poniedziałku miesiąca Msza Święta o rozwój życia duchowego w naszej parafii zamówiona przez Wspólnoty Domowego Kościoła. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 6. We wtorek na Mszę Święta składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców Oliszek. Prosimy o wpisywania swych intencji, aby modlitwa była jak najbardziej osobista.
 7. W każdy czwartek Pan Jezus czeka na nas w kościele. Chce nam pomoc w pokonywaniu trudów pielgrzymki przez życie. Nie bądźmy obojętni na Jego zaproszenie. Kościół jest otwarty od rana do wieczora.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 9. Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Białostockiej zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która odbędzie się w najbliższą sobotę, czyli 6 kwietnia. Rozpoczęcie przy naszym kościele o godz. 10.00. Trasa blisko dziesięcio kilometrowa wiedzie przez Jeroniki, Łyski i kolonię Porosły do kościoła św. Faustyny w Białymstoku. Zapisać się można przy naszym kościele bezpośrednio przed wyruszeniem na trasę. Koszt 10 zł, bowiem po drodze przewidziano ciepły posiłek. Bliższe informacje na plakatach w przedsionku kościoła.
 10. W najbliższą sobotę o godz. 16.30 odbędzie się dzień skupienia przed sakramentem bierzmowania dla uczniów klas VIII SP i III Gimnazjum. Po przygotowaniu duchowym i wieczornej Mszy Świętej próba organizacyjna. Obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa.
 11. Za tydzień rozpoczynamy nasze cztero - dniowe Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi o. Jacek Szymczak, dominikanin z klasztoru w Łodzi. Niechaj nikogo zdrowego nie zabraknie w tych dniach w kościele. Łaskę udanych rekolekcji trzeba wymodlić, dlatego prosimy wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, oraz poszczególnych wiernych o modlitwę w intencji ojca rekolekcjonisty i spowiedników.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.15 próba organizacyjna przed sakramentem Bierzmowania młodzieży klas VIII SP i III gimnazjum. Obecność obowiązkowa.
 13. Również w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i wieczorną Mszę Świętą w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.
 14. Jak co roku zbieramy w swych wspólnotach ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, zbiorowe przekazujemy w kancelarii, aby je można było odczytać, i tak: mieszkańcy Żółtek – 250zł, KŻR św. Dominika z Barszczewa – 150zł, KŻR św. Rity z ul. Lipowej – 100zł. Natomiast ofiary prywatne – anonimowe, prosimy wrzucać do skarbony za ławkami.
 15. Spotkanie Grona Przyjaciół Seminarium odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 17.00 na plebanii, serdecznie zapraszamy.
 16. Caritas Archidiecezjalna zaprasza nas do wzięcia udziału w znanej nam już akcji ofiarowania Torby Samarytanki, które można pobrać przy ołtarzach bocznych lub od ministrantów przy drzwiach wyjściowych. W domu wkładamy do niej produkty żywnościowe, którymi chcielibyśmy podzielić się z potrzebującymi. Torbę z żywnością przynosimy w przyszłą niedzielę, czyli pierwszego dnia rekolekcji i stawiamy przy lewym lub prawym ołtarzu bocznym. Prosimy, by torby wzięły te osoby, które rzeczywiście zechcą zrobić z ich pomocą paczkę żywnościową. Połowa zebranych toreb trafi do Centrum Pomocy Samarytanin w Białymstoku, a połowa do potrzebujących osób z naszej parafii. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy zechcą wziąć udział w niniejszej akcji.
 17. W prawej nawie kościoła przy wyjściu, u wolontariuszy „Caritas” są do nabycia świece - tzw. "paschaliki" – których możemy użyć w Wigilię Paschalną w czasie odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych oraz do udekorowania stołu wielkanocnego; dochód z ich sprzedaży - przekazany do Caritas parafialnej i diecezjalnej - będzie przeznaczony na pomoc osobom potrzebującym.
 18. Spotkanie formacyjne członków Apostolatu Modlitwy za Kapłanów "Margaretka" z naszej Archidiecezji, odbędzie się dnia 4 kwietnia, czyli w czwartek o godz. 18.00, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. W programie spotkania: Eucharystia, konferencja duchowa, modlitwa za Kapłanów, spotkanie okolicznościowe. Zapraszamy do uczestnictwa.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl