powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

III niedziela Wielkiego Postu 24.03.2019 r.

Dziś gościmy w naszej parafii znanego kaznodzieję i poetę ks. Marka Chrzanowskiego. Po Mszy Św. o godz. 18.00 odbędzie się wieczór autorski, na którym będzie można otrzymać autograf do jego książek.
  1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartki o 17.30. Młodzieżowa w piątek o 19.00. Dla dorosłych w niedziele po Mszy Św. o 8.00 i piątek o 17.30 Gorzkie Żale w każdą środę i niedzielę o godz. 17.30. Pamiętajmy, że uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych można każdorazowo uzyskać odpust zupełny.
  2. Jutro przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Msze święte o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Jest to też Dzień Świętości Życia, dlatego będziemy mogli podjąć dzieło duchowej adopcji. Jest to codzienna modlitwa w intencji jednego nieznanego mi dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Duchowa adopcja polega na odmówieniu codziennie jednej dziesiątki różańca i specjalnie przypisanej modlitwy oraz dobrowolnych postanowieniach w intencji obrony życia. Po homilii chętni wraz z kapłanem odmówią modlitwę podjęcia duchowej adopcji. Następnie w procesji z darami podejmujący tę szczególną modlitwę przyniosą do ołtarza małe znicze, które zapalone staną się symbolem podjętego postanowienia. Małe znicze i teksty codziennie odmawianej modlitwy będą przygotowane na stoliku za ławkami.
  3. W najbliższy wtorek na Mszę Święta składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców Ogrodnik. Prosimy o wpisywania swych intencji, aby modlitwa była jak najbardziej osobista.
  4. W piątek na Maszy świętej o godz.18.00 odbędzie się spotkanie młodzieży przystępującej w tym roku do sakramentu bierzmowania klas VIII SP i III gimnazjum z ks. Dziekanem Tadeuszem Żdanukiem. Bezpośrednio po Eucharystii nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży bierzmowanej. Obecność obowiązkowa.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w kościele próba generalna przed Plenerowym Misterium Męki Pańskiej. Obecność wszystkich uczestników obowiązkowa.
  6. Za tydzień spotkanie Kół Żywego Różańca na wspólnej modlitwie o 17.00.
  7. Koła Żywego Różańca z naszej parafii organizują pielgrzymkę do Czech i na Morawy w dniach 24-28 lipca. Bliższe informacje i zapisy w przyszła niedzielę po nabożeństwie różańcowym, po Gorzkich Żalach, bądź po wieczornej Mszy w Kaplicy Dominikańskiej.
  8. Tradycyjnie zbieramy w swych wspólnotach ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, zbiorowe przekazujemy w kancelarii, aby je można było odczytać, i tak: Apostolstwo Dobrej Śmierci – 200zł, ofiary po 100zł: Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, KŻR z ul. Piaskowej- św. Jana Nepomucena, KŻR z ul. Lipowej - św. Michała Archanioła, KŻR z ul. Branickiego, Koło Seniora nr 15, Wspólnota Krwi Chrystusa. Ofiary prywatne – anonimowe, prosimy wrzucać do skarbony na kwiaty za ławkami.
  9. W przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej można obejrzeć zdjęcia z Miejskiej Drogi Krzyżowej powadzonej przez przedstawicieli miejscowości naszej parafii. Osoby, które czytały rozważania zapraszamy do zakrystii po odbiór pamiątkowych fotografii.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl