powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

II niedziela Wielkiego Postu - 17. 03. 2019 r.

  1. Dziś o godz.16, 00 w Kaplicy Dominikańskiej spotkanie wszystkich mężczyzn biorących udział w Plenerowym Misterium Męki Pańskiej.
  2. W Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne odbywają się w następującym porządku: Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartki o 17.30, dla młodzieży w piątek o 19.00. Dla dorosłych w niedziele po Mszy Św. o 8.00 i piątek o 17.30. Gorzkie Żale w środę i niedzielę o godz. 17.30 Za udział w Rekolekcjach Wielkopostnych, nabożeństwie Gorzkich Żali i Drodze Krzyżowej przyjmując Komunie Świętą można uzyskać odpust zupełny.
  3. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze Święte o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Pamiętajmy, że po Matce Bożej, św. Józef jest ze wszystkich świętych najmilszy Bogu. Dzięki temu można wypraszać wiele łask za jego pośrednictwem.
  4. Również we wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy mieszkańców miejscowości Łyski z koloniami. Zachęcamy do wpisywania swych intencji.
  5. Tradycyjnie zbieramy w swych wspólnotach ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, zbiorowe przekazujemy w kancelarii, aby je można było odczytać, i tak: KŻR z ul Powstania Styczniowego 120zł, KŻR im. św. Jana Pawła II – 100zł. Natomiast ofiary prywatne – anonimowe, prosimy wrzucać do skarbony na kwiaty za ławkami.
  6. Na naszym cmentarzu grzebalnym możemy już obejrzeć oddaną do użytku nową aleję główną i alejkę boczną imieniem świętego Stanisława. Oraz wszystkie przyłączenia alejek ze starego cmentarza. Na początku i końcu alejek na nowym cmentarzu jest jeszcze osiem pojedynczych miejsc do pochówku. W najbliższym czasie będą wymieniane cztery okrągłe okna na szczycie wieży kościoła.
  7. Mamy jeszcze dwa wolne miejsca na bardzo ciekawą 14 dniowa pielgrzymkę parafialną po Mołdawii i Rumunii, która odbędzie się na początku lipca tego roku. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii znanego kaznodzieje i poetę ks. Marka Chrzanowskiego. Ks. Marek prowadził już u nas rekolekcje, ale nie wszyscy wiedzą, że w ostatnim czasie był bardzo poważnie, można powiedzieć, śmiertelnie chory. Lekarze określają jego powrót do zdrowia, jako cudowny, niewytłumaczalny medycznie. Jako owoc tego ocalenia powstała autobiograficzna książką „Przeżyłem, aby świadczyć”. W najbliższą niedzielę ks. Marek będzie głosić Słowo Boże i rozprowadzać swoje publikacje. Po Mszy Św. o godz. 18.00 odbędzie się wieczór autorski, na którym będzie można otrzymać autograf do jego książek.
  9. W sobotę 30 marca odbędzie się VI Pielgrzymka Środowiska Narodowego na Jasna Górę. Bliższe informacje i można znaleźć na plakacie w przedsionku kościoła.
  10. Rokrocznie w drugą niedzielę Wielkiego Postu odbywa się zbiórka do puszek na pomoc dla polskich misjonarzy. Dlatego dziś przed naszym kościołem członkowie Rycerstwa Niepokalanej zbierają ofiary na ten szczytny cel.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl