powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

I niedziela Wielkiego Postu 10. III. 2019 r.

Słowo Bożę głosi ojciec Rafał Sońta kapucyn z klasztoru w Zakroczymiu
 1. W Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne odbywają się w następującym porządku:
  • Droga Krzyżowa dla dzieci we czwartki o 17.30,
  • dla młodzieży w piątek o 19.00
  • dla dorosłych w niedziele po Mszy Św. o 8.00 i w piątek o 17.30
  • Gorzkie Żale w każdą środę i niedzielę o godz. 17.30
  Za udział w Rekolekcjach, nabożeństwie Gorzkich Żali i Drodze Krzyżowej można każdorazowo uzyskać odpust zupełny, będąc w stanie łaski i przyjmując komunię świętą. Rekolekcje Wielkopostnie rozpoczną się tradycyjnie w piątą niedzielę Wielkiego Postu przewodniczyć im będzie ojciec Jacek Szymczak, dominikanin z klasztoru w Łodzi
 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Woluntariuszy Caritas.
 3. We wtorek na Mszę Świętą do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców Kościuk z koloniami i Szyszkowizną. Ponieważ jest to Msza święta składkowa zachęcamy do wpisywania swych intencji.
 4. W najbliższy piątek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się tradycyjnie Miejska Droga Krzyżowa. Tak jak przed trzema laty zapraszamy do jej prowadzenia przedstawicieli wszystkich miejscowości naszej parafii. Należy wyznaczysz 10 osób w rożnym wieku do niesienia krzyża i jedną osobę pełnoletnią do czytania rozważań. Tekstu na Parafialnej Drodze Krzyżowej z racji na powagę nie może czytać dziecko. Krzyż otacza rzesza strażaków z pochodniami. Szczegółowy program podany jest na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na to piękne nabożeństwo pasyjne.
 5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zapraszają na projekcję na pełen emocji film " Największy Dar". Film jest historią o walce dobra ze złem. Pokaz filmu odbędzie się najbliższą sobotę 16 marca o godz. 19.00 w Centrum Kultury w Choroszczy, tam tez można nabyć bilety w cenie 10 zł.
 6. Tak, jak co roku zbieramy we wspólnotach parafialnych ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, zbiorowe przekazujemy w kancelarii, aby można było wyczytać. Ofiary prywatne – anonimowe prosimy wrzucać do skarbony na kwiaty za ławkami.
 7. Informujemy, że w najbliższy czwartek w godz. od 9.00 do 14.00 w budynku centrum kultury ramach PROGRAMU PROFILAKTYKI RAKA PIERSI realizowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia organizowane są BEZPŁATNE badania mammograficzne kobiet w wieku 50 – 69.
 8. Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Franciszka Blachnickiego w Białymstoku, mieszcząca się przy ul. Transportowej 2 (Nowe Miasto), ogłasza nabór na nowy rok szkolny do klasy I oraz do klas wyższych. Zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły w piątek 15 marca w godz. 16.00-18.00. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły.
 9. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar na Misje.
 10. U ministrantów przed kościołem można nabyć nowe numery czasopism religijnych.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl