powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

V niedziela zwykła 10. II. 2019 r.

  1. Jutro przypada 27 Światowy Dzień Chorego. Z tej racji zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 wszystkich chorych, którzy bez szkody dla zdrowia mogą przybyć do kościoła. Zostanie wówczas udzielony Sakrament Chorych, zaś Eucharystia będzie ofiarowana za wszystkich cierpiących na skutek rożnego rodzaju dolegliwości. Sakrament chorych mogą przyjąć dotknięci poważną chorobą, która postępuje, i chorzy, których życie jest zagrożone. Sakrament ten nie może być udzielany ani przyjmowany z powodu błahych dolegliwości czy wręcz profilaktycznie. Tego dnia wszyscy uczestnicy Mszy Świętej oraz chorzy przebywający w domach i szpitalach i ci, którzy się nimi opiekują, mogą uzyskać odpust zupełny. W kaplicy szpitalnej Msza Święta będzie tradycyjnie o godz. 14.00.
  2. We wtorek na Msze Świętą składkową do Bożego Miłosierdzia zapraszamy mieszkańców Barszczewa z koloniami. Zachęcamy do wpisywania swych intencji.
  3. We czwartek 14 lutego tradycyjnie już od 10 lat odprawiana jest jedyna w roku Msza Święta za zgromadzonych w kościele małżonków i narzeczonych. Podczas uroczystej Eucharystii mężowie i żony dziękują za przeżyte wspólnie lata i polecają się dalszej Bożej opiece. Jest to również okazja do wspólnego świętowania rocznic małżeńskich. Na życzenie jubilatów od tego roku podczas liturgii będą odnawiane przyrzeczenia małżeńskie. W uroczystej procesji kroczyć będzie wiele par świętujących jubileusze od pierwszej po 50 - tą. Zapraszamy również zakochanych oraz osoby, których współmałżonek odszedł już z tego świata. Na Mszy Świętej o rozwój miłości narzeczeńskiej i małżeńskiej będziemy modlić się o niezbędne łaski na tej niełatwej drodze powołania. Zostaną również poświecone pierścionki zaręczynowe oraz obrączki, dotąd nieświęcone. Żony z pewności ucieszą się, kiedy od mężów otrzymają w czasie czwartkowej liturgii symboliczną różę. Bardzo serdecznie zapraszamy.
  4. W dniach od 15 do 19 lutego, czyli od najbliższego piątku do wtorku przyszłego tygodnia. Odbędą się obchody z okazji 100. rocznicy wyzwolenia Choroszczy. Rozpoczną się one wystawą plenerową na Rynku 11 listopada. W programie przewidziano również Wielki Test Wiedzy o Choroszczy, sportowe zmagania i spotkanie z historią. Zakończenie obchodów nastąpi we wtorek 19 lutego: Msza św. za Ojczyznę w naszym kościele o godz. 18.00 i dalsze uroczystości na Rynku. Szczegółowe informacje na plakatach i stronach internetowych.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie w naszym kościele kandydatów do bierzmowania z klas VIII SP i III gimnazjum wraz z rodzicami. Obecność obowiązkowa. Natomiast w przyszłą niedziele po Mszy Św. o godz. 12.15 w ramach przygotowania do I Komunii Św. odbędzie się spotkanie uczniów klas III wraz z rodzicami.
  6. „Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą do wszystkich parafian o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas, na plakacie na tablicy informacyjnej oraz ulotkach w przedsionku kościoła.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl