powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

II niedziela zwykła - 20.I.2019 r.

  1. Dziś przypada wspomnienie św. Sebastiana, który jest patronem kaplana posługującego w naszej parafii ks. Sebastiana Suma. Dlatego o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji dostojnego solenizanta. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Sebastianie.
  2. Także dziś po Mszy świętej o godz. 12.15 spotkanie dzieci z klas II przygotowujących się do I Komunii Świętej. Natomiast o godz. 17.00 w kościele spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII SzP i III Gimnazjum.
  3. Jutro przypada Dzień Babci a we wtorek Dzień Dziadka. Choć nie jest to święto kościelne, to jednak bardzo ważna data w życiu każdej szanującej się rodziny. Wszyscy mamy lub mieliśmy dziadków i babcie. Pozostał dług wdzięczności za wyświadczone dobro. Dlatego najbliższy poniedziałek, czyli jutro o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich na jedyną w roku Msze Świętą składkową za nasze babcie i dziadków, zarówno żyjących jak i tych, którzy odeszli z tego świata. Stało się już zwyczajem, że po końcowym błogosławieństwie każdy z uczestników otrzymuje symboliczny dar od naszych dziadków śliwki w czekoladzie.
  4. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców bloków przy ul Powstania Styczniowego Nr 8, 8A i 8B. Zachęcamy do wpisywania własnych intencji.
  5. Również we wtorek zapraszamy na obchody 156. rocznicy wybuchu powstania styczniowego o godz. 18.00 na Mszy św. będziemy polecać bohaterów tych wydarzeń. Następnie uczestnicy udadzą się tradycyjnie bezpłatnym autokarem zaparkowanym na błoniach Jana Pawła II na Miejsce Straceń z 1863 r. zwane Szubienicą. Szczegółowe informację na plakatach i stronach internetowych naszego miasta.
  6. Pan JEZUS nie chce być sam, dlatego zaprasza w każdy czwartek, by poświęcić mu trochę czasu na prywatne spotkanie. Zachęca: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. Z racji na porę zimową we czwartki będą czynne jedynie drzwi w lewej nawie bocznej, by nie wychładzać kościoła i nie przeszkadzać osobom modlącym się.
  7. Bardzo szybko zbliżamy się do Święta Matki Bożej Gromnicznej, kiedy to rozbiera się żłóbki i kończy się czas śpiewania kolęd. Dlatego w przyszłą niedziele o godz. 17.30 zapraszamy do naszego kościoła, na tradycyjne już „Pożegnanie z kolędami”, – czyli, czas wspólnego radosnego śpiewania kolęd i pastorałek. Będzie nam akompaniować organista pan Łukasz, zaś każdy z utworów zostanie poprzedzony krótką zapowiedzią dotyczącą jego powstaniu. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym pięknym wieczorze.
  8. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza młodzież męską od lat 15 na rekolekcje powołaniowe. Rekolekcje rozpoczną się 1 lutego (piątek) o godz. 16.00, a zakończą się 3 lutego ok. godz. 14.00.
  9. Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała oraz Miejsko - Gminne Centrum Kultury zaprasza promocję nowej książki "Wspomnienia Wojenne cz. 3". Książka poświęcona jest bohaterom, którzy w strukturach Państwa Podziemnego podjęli walkę z okupantem rosyjskim i niemieckim o wolną, niepodległą i chrześcijańską Polskę. Promocja odbędzie się w najbliższy piątek 25. stycznia o godz. 17,00 w Centrum Kultury w Choroszczy. Serdecznie zapraszamy.
  10. Dziękujemy za serdeczność i życzliwość okazywaną w czasie wizyty kolędowej oraz złożone ofiary. W tym tygodniu odwiedzimy. Poniedziałek: od 10.00 DPS, po 16.00 Aleja Niepodległości bloki Nr 1, 1A, 2. Wtorek: Po 16.00 - Aleja Niepodległości bloki Nr 1B, 1C i1D, Środa: od 16.00 ul. Sienkiewicza bloki Nr 27, 27A, 29, 44, 44A. Czwartek: Po 16.00 bloki przy ulicy Powstania Styczniowego Nr 20, 20A, 22, 24 i dom prywatny Nr 20B. Piątek: Po 16.00 - ul. Baczyńskiego i ul. Pow. Styczniowego bloki nr 14 i 16, oraz od godz. 17.30 blok nr 4A. Sobota: od 9.00 Ruszczany /1 ks./ domy prywatne przy Alej Niepodległości i przy ulicach: Wojska Polskiego, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Tykocińskiej, Narwiańskiej, Rybackiej, Wędkarskiej, Spławikowej, Wodociągowej i Sarosieka. / 3 ks/

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl