powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Adwentu - 23.12.2018r.

  1. Przed kościołem w ustawionej już szopie znajduje się poświecone po dzisiejszych Roratach sianko na stół wigilijny. Niech w każdym domu będzie ten symbol uniżenia się Boga przez narodzenie w betlejemskim żłobie.
  2. Tradycyjnie światło z groty betlejemskiej zostanie dostarczone do kościoła przez harcerzy dziś na wieczorną Mszę Świętą. Przez cały dzień wigilijny będzie się znajdować na zewnątrz kościoła w trzech lampionach przy pomniku Jana Pawła II. Światło można pobrać już dziś, wracając z Mszy Świętej, bądź jutro wysłać kogoś z rodziny ze zniczem, aby płomieniem z Groty Betlejemskiej zapalić świece na stole wigilijnym. Do pobrania światła przydadzą się długie zapałki, bądź świeca.
  3. Wigilia jest szczególnym wieczorem w całym roku. Starajmy się, aby do tego czasu ustały wszelkie rodzinne waśnie. Pamiętajmy o czcigodnej polskiej tradycji powstrzymania się tego dnia od pokarmów mięsnych. W chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem wieczerzy czytamy ewangeliczny opis narodzenia Chrystusa i wspólnie w gronie rodziny odmawiamy pacierz. Tego wieczoru w domach ludzi wierzących nie spożywa się alkoholu.
  4. W wigilię Msza Święta wieczorna o godz.16.00. Msza Święta pasterska tradycyjnie o północy, pół godziny wcześniej rozpoczyna się koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego i scholi młodzieżowej. W tym miejscu pragniemy przypomnieć ze zgodnie z napisem, który znajduje się na drzwiach prowadzących na chór jest to miejsce wyłącznie dla chórzystów i scholi. Ministranci proszą by nie zajmować ich zakrystii. Pamiętajmy, że w pierwszy dzień świat - nie ma Mszy Św. o godz. 8.00.
  5. Na naszej stronie internetowej i w przedsionku kościoła możemy zapoznać z porządkiem odwiedzin duszpasterskich rodzin naszej parafii zwanych kolędą.
  6. Za tydzień w ostatnia niedzielę roku o godz. 17,15 spotkanie formacyjne KŻR
  7. U ministrantów można nabyć świąteczne czasopism: Miłujcie się i Drogi miłosierdzia.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl