powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu - 2.12.2018r.

Dzisiejsze ofiary z tacy przeznaczone są na Kurię Metropolitalną Białostocką.
 1. Ponieważ rozpoczął się już czas niskich temperatur prosimy, aby nie wychładzać kościoła o zamykanie drzwi i przy wchodzeniu i wychodzeniu ze świątyni.
 2. Adwentem rozpoczynamy w kościele nowy rok liturgiczny. Warto na ten okres zrobić postanowienie. Wzorem tego świętego i radosnego oczekiwania ma być dla nas Matka Najświętsza. Przez 4 kolejne niedziele przed Bożym Narodzeniem będą odprawiane o godz.7.30 Roraty, zaś w dni powszednie; w każdy czwartek i sobotę godz.18.00. Dzieci niech przynoszą lampiony w formie zniczy, aby światło łaski Bożej symbolicznie zanieść do swych domów. Czekają je miłe niespodzianki. W czwartek i sobotę śpiewa chórek dziecięcy. W każdą niedzielę adwentu o godz. 7.00 śpiewane będą Godzinki do Najświętszej Maryi Panny. Jednocześnie dziękujemy serdecznie Akcji Katolickiej za wykonanie pięknego wieńca adwentowego.
 3. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w trzecią niedzielę adwentu i będą trwały do wtorku, czyli od 16 do 18 grudnia. Poprowadzi je ojciec Rafał Prusko, karmelita z klasztoru w Czernej pod Krakowem. Zachęcamy do modlitwy w intencji rekolekcji.
 4. Pamiętajmy, że codziennie o godz. 17.45 rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej. Z tego powodu adoracja Wspólnoty Krwi Chrystusa we wtorek i adoracja Apostolstwa Dobrej Śmierci w środę rozpocznie się o godzinie 17.00
 5. Jutro o godz. 18.00 Msza Święta o rozwój życia duchowego z racji pierwszego poniedziałku. Zapraszamy na nią wszystkich parafian, za liturgię odpowiada wspólnota Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
 6. We wtorek na Mszę składkową do Jezusa Miłosiernego zapraszamy szczególnie mieszkańców bloków nr27, 27A, 29 i 31. Zachęcamy do wpisywania swych intencji.
 7. Również we wtorek po nabożeństwie wieczornym spotkanie w kaplicy dominikańskiej Rady Duszpasterskiej, czyli osób odpowiedzialnych za poszczególne grupy i stowarzyszenia naszej parafii. Obecność obowiązkowa.
 8. We czwartek przypada wspomnienie św. Mikołaja, który słynął z licznych czynów miłosierdzia. Dlatego z jego osobą łączy się zwyczaj obdarowywania tego dnia dzieci prezentami.
 9. Najbliższy czwartek jest pierwszym czwartkiem miesiąca. W tym dniu modlimy się szczególnie o dobre powołania do życia duchowego. Przypominamy jednocześnie, że przez cały dzień czeka na nas JEZUS obecny w Najświętszym Sakramencie i zachęca „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście obciążeni a Ja was pokrzepię”.
 10. Również we czwartek Grono Przyjaciół Seminarium zapraszamy na plebanię na spotkanie formacyjne w godz. 17.00.
 11. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Msze Święte o godz. 7.00, 9,30 i 18.00. Tego dnia od godz. 12.00 do 13.00 jest
 12. Godzina Łaski Matka Boża w objawieniu prywatnym powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.
 13. W przyszłą niedzielę bezpośrednio po Mszy Świętej Roratnej spotkanie Rady Parafialnej podsumowujące bieżący rok i wyznaczające nowe cele pracy.
 14. Tradycyjnie w prawej nawie kościoła u osób z parafialnej grupy „Caritas” są do nabycia świece na stół wigilijny, dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dla ubogich dzieci.
 15. W imieniu potrzebujących wsparcia rodzin z naszej parafii, które otrzymają świąteczne paczki, z góry dziękujemy tym wszystkim, którzy w najbliższy piątek i sobotę robiąc zakupy w Biedronce w Choroszczy, podzielą się produktami żywnościowymi, składając je podczas zbiórki żywności organizowanej w tych dniach przez Caritas.
 16. Pan organista w tym tygodniu z opłatkami odwiedzi rodziny według następującego porządku: Dziś od godz.14.00 ul. Mickiewicza i ul. Karpińskiego, od godz.19.00 Powstania Styczniowego blok nr 8A i B. Poniedziałek od godz. 16.30 Osiedle Zielona Dolina, Środa od godz. 16.00 Aleja Niepodległości domy prywatne, Czwartek od godz. 16.00 ul. Szkolna i Rynek 11-listopada, Piątek od godz. 15.30 ul. Sienkiewicza domy prywatne i ul. Słoneczna, od godz. 19.00 ul. Powstania Styczniowego blok nr 14, Sobota od godz. 9.00 Łyski, od godz.19.00 ul. Powstania Styczniowego blok nr 16 i 22, Niedziela za tydzień od godz. 14.00 Zastawie I, II i III, ul. Paca, ul. Zaczerlańska, od godz.19.00 ul. Powstania Styczniowego blok nr 18. Opłatki można również nabyć w przedsionku kościoła po każdej Mszy Świętej.
 17. Przed kościołem u ministrantów nowy świąteczny numer czasopisma Drogi Milosierdzia. Natomiast przy budynku Centrum Kultury można honorowo oddawać krew w godzinach od 9.00 do 13.00.
 18. Na naszej stronie internetowej można już zapoznać się z porządkiem odwiedzin kolędowych, aby można było odpowiednio dopasować czas dyżuru i zajęcia, na które mamy wpływ.
 19. Po lewej stronie kościoła widzimy zawieszoną na czas adwentu reprodukcje przedstawiającą jedyny w świecie autoportret Maryi. Jest to oczywiście wizerunek Matki Bożej z Guadelupe w Meksyku. Proszę zwrócić uwagę na ręce Maryi. Nasza matka z nieba pokazuje jak powinniśmy układać dłonie do modlitwy. Tak samo widziały dzieci Matkę Bożą w Fatimie a wcześniej w Lourdes. Może wiec warto pójść za ta sugestią z Nieba.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl